tofaş

Lig Arasının Ardından TOFAŞ Kendi Evinde Galibiyeti Yaşadı

ING Basketbol Süper Ligi’nde 20’inci hafta heyecanı için TOFAŞ ve Bahçeşehir Koleji ekipleri karşı karşıya geldi. Müsabakanın ev sahipliğini Bursa ekibi rakibini 77-76 skorla da yenilgiye uğrattı.

ING Basketbol Süper Ligi’nde 20’inci hafta müsabakası için TOFAŞ ve Bahçeşehir Koleji ekipleri kıran kırana bir mücadele sergiledi. Nefesleri kesen oyunun ev sahipliğini Bursa ekibi yaptı. Kazanan da yine 77-76 skorla TOFAŞ oldu.

Gerek Türkiye Kupası gerekse de Milli maçlar sebebiyle bir süredir lige ara vermek durumunda kalan mavi yeşilli ekip, aranın ardından parkedeki yerini aldı. Nilüfer TOFAŞ Salonu’nda oynanan müsabakanın ilk beşlisinde ise Barış Ermiş, Tarik Phillip, Sammy Mejia, DJ White, Devin Williams yer aldı.

İlk çeyrek sürecinde kıran kırana gerçekleşen mücadelede periyod, 17-18 sona erdi. Ev sahibi ise periyodu geride kapatan taraf oldu. İkinci periyoda daha baskın başlayan mavi yeşilli ekip, ilk devrenin sonucunda 37-31 üstün gelmeyi başardı. Üçüncü periyoda gelindiğinde, rakibin parke üzerindeki etkisi her ne kadar artsa da, Bursa temsilcisi yine de 60-48 önde tamamlayarak son çeyreğe ulaştı.

Skorer Devin Williams

Nefes kesen bir dördüncü periyodun oynandığı maçta ise, 77-76 skorla galip gelen TOFAŞ ekibi oldu. Maçın skorer ismi ev sahibinde 16 sayı ve 6 ribaund ile Devin Williams oldu.