TOFAŞ Basketbol

Tofaş Spor Kulübü’nden Anlamlı Paylaşım Geldi

Koronavirüs salgını sebebiyle liglere verilen süresiz askıya alınma döneminde, en fazla özlenen branşların başında basketbol da geliyor. Basketbolcunun, spor kulübünün yanı sıra maçları özleyen taraftarlara ise özel olarak sık sık arşiv paylaşımları yöneltiliyor.

Tofaş Spor Kulübü ekibi de koronavirüs salgını döneminde sosyal medya paylaşım sitelerini etkin bir şekilde kullananların arasında yer alıyor. Bursa temsilcisi kulüp, sık sık resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşım yaparak taraftara moral vermeyi amaç ediniyor.

Bu anlamda yeni paylaşımlarından biri de Tofaş Spor Kulübü tarihine ilişkin oldu. Twitter hesabı üzerinden mavi yeşilli taraftarlara tarihin ilk Türkiye 1. Basketbol Ligi şampiyonluğunu hatırlatan kulüp, bu paylaşımla ilgi odağının da merkezinde olmayı başardı.

Tarihi Gönderi Büyük İlgi Gördü

Gerçekleşen paylaşımda ise #TofaşTarih etiket kullanılarak, ilk kez Türkiye 1. Basketbol Ligi’ndeki şampiyonluğun görüntüleri paylaşıldı. 1998-1999 sezonunda yaşanan bu zaferin play-off final maçını paylaşan Bursa temsilcisi, kupa seremonisinden de özel görüntüleri Twitter aracılığıyla taraftarına ve takipçilerine sundu. Gönderide ayrıca kullanılan bir diğer etiket de #TofasHistory oldu.

Kısa bir sürede büyük anlamda bir ilgi gören bu görüntüler ile, basketbolseverler, spordaki zaferin heyecanının geçmişte yaşanmış olsa da keyfini çıkardı.