ABD Şampiyon Koltuğunda

Abd, Kadınlar Basketbol Dünya Kupası’nda şampiyonluğu kazandı. FIBA Kadınlar Dünya Kupası’nın Sydney’de oynanan maçında sonuç belirlendi. Final maçında Amerika Birleşik Devletleri ile Çin kıyasıya rekabet etti. Amerika Birleşik Devletleri, Çin’i 83 – 61 skoru ile mağlup etmeyi başardı.

Amerika ve Çin takımlarının basket maçı, heyecan ile bitti. Amerika Birleşik Devletleri üst üste 4. defa şampiyonluğu elde etmiş oldu. Avustralya maça ev sahipliği yaptı. Abd, kupanın sahibi olmayı başardı. Final maçında Abd ve Çin arasındaki heyecanlı performansa 16.000 taraftar eşlik etti. Abd, 4 kez üst üste ve toplamda ise 11. defa şampiyonluğu elde etmiş oldu.

Kadınlar Basketbol’unda Abd’nin Zaferi

Kadınlar Basketbol’unda Abd’nin zaferine şahitlik ettik. Toplamda 11 ve üst üste 4. şampiyonluğunu kazanan Abd ekibinin ve takım oyuncularının coşkusu ve sevinci görülmeye değerdi. Finalde A’ja Wilson, 19 skor ile Amerika Birleşik Devletleri’nin en skorer ismi olmayı başardı.

Heyecanlı basketbol maçında Kelsey Plum ise 17 sayı üretebildi. Maçtaki en skorer isimlerden ikisi Wilson ve Plum oldu. Çin takımında ise Yueru Li basketbol maçındaki 19 sayısı ile en skorer isim olmayı başarabildi. 19 sayının yanında Li, aynı zamanda 12 ribuant ile de performansını tamamladı. Karşılaşmada heyecan doruktaydı ve zafer Abd’nin oldu.

83 ve 61 Skorlarıyla Biten Basketbol Maçı

Avustralya’nın Sydney kentinin ev sahibi olduğu basketbol maçında bu yıl 19. turnuva düzenlendi. Çin ve Amerika Birleşik Devletleri arasında gerçekleşen final maçında performanslar sergilendi ve turnuva bu maçla beraber sona ermiş oldu. Karşılaşmanın ilk çeyreğinde 18 – 13 skoru ile öne geçen takım Amerika Birleşik Devletleri oldu. Amerika Birleşik Devletleri devre arasındayken skor 43 – 33 şeklindeydi ve Abd, üstün bir şekilde araya girmiş oldu.

Amerika Birleşik Devletleri 3. periyodunda 68 – 47 skoru ile tamamladı karşılaşmayı, sonrasında karşılaşmanın devamında 83 – 61 skoruyla turnuva bitti. Turnuva tarihinde üst üste 4. kez olmak üzere Abd’nin toplamda 11 tane şampiyonluğu oldu. 1994 sonrası Çin, 2. defa gümüş madalya alarak şampiyonluk geçmişine bir başarı daha eklemiş oldu.