Ergin Ataman

Ergin Ataman’dan Samimi İtiraflar Ve Gündeme İlişkin Açıklamalar

Anadolu Efes ekibinin başarılı koçu Ergin Ataman, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Geçmişteki 2 sezondur EuroLeague’de Türkiye’yi en iyi haliyle temsil eden isimlerden de biri haline geldi.

Kendisine yöneltilen soruları samimiyetle cevaplayan Ergin Ataman, kendini tanımlarken de gergin ve winner şeklinde tanımladı. Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle ise antrenmanları takım halinde gerçekleştiremeyen basketbol koçu, dönemi evinde geçirdiğini de ifade etti.

Evde olduğu süreçte de gelecek maçtaki rakibini izlediğini söyleyen başarılı başantrenör, oğlu ile de sık sık oyun oynadıklarını ve film izlediklerini söyledi.

Evde geçirdiği vakitle oğlu Sarp ile genellikle futbol ve basketbol oynadığını belirten Ataman, havanın kötü olduğu durumlarda ise satranç oynadıklarını vurguladı.

Daha Kazanılacak Çok Maçımız Olacak

Avrupa Ligi açısından ise Türkiye’deki ligin sportif bir sonuçla sona ermesi gerektiğini düşündüğünün de altını çizdi. Avrupa Ligi’nde de takımların, Koçlar Birliği’nin ve oyuncuların sezonun bitmesini istediklerini belirtti.

Öte yandan ligin devam etme şansının da pek olmadığını söyleyen Ergin Ataman, UEFA’nın alacağı kararların da takip edileceğini ifade etti.

Galatasaray ekibinde görev yapmış olduğu döneme de değinen basketbol koçu, sezon sonunda Fenerbahçe ile olan maça da değindi. O maçın kaybedilen bir şampiyonluk maçı olarak kayıtlarda olduğunu da belirterek, daha kazanılacak çok şampiyonluk olduğunu da ekledi.