Fenerbahçe Beko’da Hedef NBA

Gelecek sezon artık THY Euroleague’de yarattığı farkla hatırlanan bir takım haline gelmek isteyen Fenerbahçe Beko, bu doğrultuda kadro yapılandırma çalışmalarına son sürat devam ediyor. Sarı Lacivertli ekipte koç Dimitris Itoudis’in raporları doğrultusunda kadroya pek çok isim eklenirken güçlendirilmesi gereken bölgeler olduğu konusunda camia hemfikir. Bununla birlikte basında yer alan son haberlere bakıldığı zaman Sarı Kanaryanın her ikisi de NBA takımlarında forma giyen iki oyuncuyu listeye aldığı ve şutör pozisyonunu bu iki oyuncuyla güçlendirmeyi hedeflediğine dair ifadelere rastlamak mümkün.

Amerika’dan İthal

Geride kalan sezonda THY Euroleague’de ciddi bir hayal kırıklığına uğrayan Fenerbahçe Beko adına gelecek sezonun daha iyi geçmesi oldukça elzem. Anadolu Efes’in üst üste iki kere Avrupa şampiyonu olarak açmaya başladığı makası en kısa sürede kapatmayı hedefleyen İstanbul temsilcisi bu bağlamda transfer çalışmalarını da son sürat devam ettiriyor.

Geride kalan sezonda yaşanan hayal kırıklığından sonra kadrosunda ciddi bir yapılanmaya giden Sarı Lacivertli ekipte şu sıralar şutör pozisyonuna eklenecek isimlerle alakalı çalışmalar sürdürülüyor.

Koç Dimitris Itoudis’in raporları doğrultusunda kadrosunda köklü değişikliklere giden Fenerbahçe’de hemen hemen her bölgenin as oyuncusu değişti. Bununla birlikte kulübün daha iyi noktalara gelebilmesi adına sadece as kadroyu değil yedek kulübesini de güçlendirmesi gerektiği konusunda hemen hemen herkes aynı doğrultuda fikir sahibi denilebilir. 

Bu bağlamda çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Beko’nun her ikisi de NBA’de forma giyen iki şutör oyuncuyu listeye aldığı iddia ediliyor. Bu oyunculardan biri Matt Thomas, diğeriyse Mason Jones olarak belirtiliyor. 

Oyuncuların Kariyerleri

Fenerbahçe Beko’nun ilgilendiği isimlerden Matt Thomas, Chicago Bulls forması giyerken, Mason Jones da Los Angeles Lakers’da formasını terletiyor.

Mason Jones sezonun büyük kısmını NBA G League’de geçirdi. Şutör guard pozisyonunda oynayan Birleşik Amerikalı isim 1998 doğumlu ve 1.93 metre boyuna sahip.

Şu an serbest statüde bulunan Matt Thomas ise 27 yaşında ve 2019 yılından beri NBA’de forma giyiyor. Fenerbahçe’nin yanı sıra, birçok takımın kıskacında olan Birleşik Amerikalı isim 1.93 metre boyunda ve 86 kg ağırlığında.

Öte yandan yine NBA’de forma giyen ancak bir dönem burada sergilediği performansla Amerika’nın yolunu tutan Nemanja Bjelica ile alakalı heyecanlı bekleyiş de sürüyor. Sarı Lacivertli ekip deyim yerindeyse toy bir oyuncu olarak kadrosuna kattığı ancak sergilediği performansla büyüttüğü oyuncusunu 7 sene sonra tekrar kadroya katmak konusunda anlaşma sağlamıştı.

Bu bağlamda taraftarların da geçmişe dair hatıralara sahip olması sayesinde oldukça beklenilen bir isim haline gelen Bjelica ile ilgili son günlerde basına yansıyan bir gelişme yok. İstanbul temsilcisinin transferini tamamlamasına kesin gözüyle bakılan oyuncuyla alakalı eski takım arkadaşları da açıklamalar yapmış ve taraftarların gözü Bjelica’nın gelişine doğru kaymaya başlamıştı.