Beşiktaş TOFAŞ

Mavi Yeşilli Ekip Beşiktaş’ı Kendi Evinde Dağıttı

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nda 7’inci hafta müsabakası için İstanbul’da TOFAŞ ve Beşiktaş ekipleri karşı karşıya geldi. Siyah beyazlı ekibin ev sahibi olduğu müsabaka, 51-90 skorla Bursa ekibinin galibiyetinde sona erdi.

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nda 7’inci hafta heyecanı için İstanbul’da oynanan TOFAŞ ve Beşiktaş ekiplerinin müsabakası sona erdi. Mücadelenin kazananı konuk ekip olurken, maç 51-90 skorla sona erdi.

Süleyman Seba Spor Salonu’nda gerçekleşen oyunun ilk beşlisinde Ege Peksarı, Batın Tuna, Berke Büyüktuncel, Ömer Yavaş, Ege Demir yer aldı. Müsabakanın ilk çeyreği ise, mavi yeşilli ekibin 16-26 skorluk üstünlüğü ile sona erdi.

Üçüncü Periyodda Fark Açıldı

İkinci periyoda ise iki ekibin de baskın başladığı maç, yine Bursa ekibinin 30-41 skorla üstün gelmesi şeklinde sonuçlandı. İki periyodu da art arda üstün sayı ile kapatan mavi yeşilli ekip, üçüncü çeyrekte artık tamamen sayı farkını açmayı başardı ve son çeyreğe 39-70 açık ara fark ile girmeyi başardı.

Üstün bir performans gösteren TOFAŞ ekibi, son periyot sürecinde de bu sayı farkını korudu, hatta sayıyı daha da açtı ve maçı 51-90 skorla galip kapattı.

Nefes kesen bir performansın izlendiği maçın skorer ismi 14 sayı ve 14 ribaund ile Ege Demir oldu.