Berkan Durmaz

Milli Oyuncu Basketini Gönüllere Attı

Solgar Türkiye Kupası Çeyrek Final karşılaşmalarında Galatasaray ekibi ile karşı karşıya gelen TOFAŞ, mücadeleden 98-81 mağlup ayrılmıştı. Mücadelenin ardından milli basketbolcu Berkan Durmaz, yapmış olduğu hareket ile imzasını atmayı başardı. Müsabakanın kendisi kadar öneme sahip hareketiyle ülkeye de imzasını atmayı başardı.

Solgar Türkiye Kupası Çeyrek Final karşılaşmalarında Galatasaray ekibi ile karşı karşıya gelen TOFAŞ, müsabakadan 98-81 yenilgi ile dönmüştü. Müsabakaya imzasını atan bir şey de milli basketbolcumuz olan Berkan Durmaz oldu.

Müsabakada ilk üç çeyrek iki ekip için de son derece çekişmeli geçmişti. Oyunda yaşanan bir şey de hakemlerin bir pozisyon hususunda yanlış karar vermesi oldu. Hatalı karar üzerine sarı kırmızılı ekipten çıkarak, TOFAŞ ekibine verilmesi üzerine, sporcu Durmaz, kararın yanlış olduğunu bildirdi. Topun kendisinden çıktığını belirten başarılı basketbolcu, böylece kararın değişmesinde de etkili oldu.

“Sevdiğimiz oyunu güzelleştirmek bizim elimizde”

Yapmış olduğu bu dürüst davranış ile gönüllerde taht kuran oyuncu, müsabaka ardından sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak, “Sevdiğimiz oyunu güzelleştirmek bizim elimizde” ifadelerini kullandı.

Sporcuya karşılık ise kulübü TOFAŞ’tan gecikmedi. Kulübün oyuncusuna vermiş olduğu yanıt ise, “Maçlar kazanılır, kaybedilir. Kaybederken bile bu karakteri koruyalım yeter. Bravo Berkan!” dedi.