Milli Takımda Ömer Faruk Yurtseven Krizi Yaşanıyor

Türkiye A Milli Basketbol Takımı; önümüzdeki günlerde Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek. Milli takımımız; İspanya, Karadağ, Bulgaristan, Gürcistan ve Belçika ile aynı grupta yer alıyor. Ergin Ataman’ın öğrencilerinin bu gruptan çıkmalarına kesin gözüyle bakılıyor.

Milli takımımız; Avrupa Şampiyonası’na son yılların en güçlü kadrolarından birisiyle katılacak. Alperen Şengün, Furkan Korkmaz, Cedi Osman, Shane Larkin gibi isimlerin varlığı bizim için ciddi bir avantaj! Ergin Ataman; geçtiğimiz günlerde hem Dünya Kupası Avrupa elemelerinde hem de EuroBasket 2022’de mücadele edecek geniş kadroyu açıklamıştı. Bu isimler arasında Ömer Faruk Yurtseven de bulunuyordu. Fakat, 24 yaşındaki oyuncu; milli takım davetini geri çevirdi.

Ergin Ataman Bu Durumdan Bir Hayli Rahatsız!

Ergin Ataman; geçtiğimiz günlerde bir gazeteye röportaj verdi. Söz konusu röportajda hem kendisi hem de milli takım hakkında merak edilen soruları cevaplandırdı. Milli takımın Avrupa Şampiyonası’nın en genç takımlarından birisi olacağını vurguladı. Ancak, 24 yaş ortalamalı takımın elinden geleni yapacağını dile getirdi. Hatta, bu takımın bilhassa ilerleyen yıllarda çok daha büyük başarılara imza atacağını belirtti.

Ergin Ataman; çok merak edilen Ömer Faruk Yurtseven konusu hakkında da konuştu. Oyuncunun menajerinin böyle bir karar verdiğini dile getirdi. 24 yaşındaki oyuncu; menajerinin isteğiyle Miami’de kalacak. Ergin Ataman; Ömer Faruk’un sistemi için çok önemli birisi olduğunu belirtti. Shane Larkin, Cedi Osman ve Furkan Korkmaz gibi üç skorer oyuncunun bulunduğu bir kadroda bilhassa pota altında iş yapacak türden bir uzuna her şeyden daha çok ihtiyaç duyduklarını ifade etti. Ömer Faruk Yurtseven’in bu isim olabileceğini ancak kendi eliyle bu teklifi reddettiğini sözlerine ekledi.

Ergin Ataman; Ömer Faruk Yurtseven’in milli takıma gelmeme kararına çok şaşırdığını belirtti. Oyuncunun sene içerisinde yardımcı antrenörler ile diyalog halinde olduğunu ve milli takımda oynamak adına heyecanlandığını sözlerine ekledi. Fakat, oyuncunun kendisiyle doğrudan iletişime geçmeden gelmeme kararını vermemesinin kendisini de şaşırttığını belirtti. Ergin Ataman; oyuncuya kapılarını kapatmış değil! Özür dilemesi halinde oyuncuyu yeniden kadroya alacağını ve oynatacağını belirtti.

Milli Takım Hazırlık Maçında Gürcistan’ı Devirdi

Türkiye A Milli Basketbol Takımı; Avrupa Şampiyonası’na hazırlık maçları ile hazırlanıyor. Hedef turnuvayı madalya ile kapatmak! Milli takımımız; EuroBasket’te de aynı grupta yer aldığı Gürcistan ile hazırlık maçında karşı karşıya geldi. Akropolis Turnuvası’nın ilk maçında Gürcistan’ı 101-88 deviren milli takımımız; iyi sinyaller verdi.

Ergin Ataman; maçın ardından birtakım açıklamalarda bulundu. Her şeyden önce, bilhassa maçın ilk yarısında savunmada kötü oynadıklarını belirtti. Fakat, üçüncü çeyreğin başlamasıyla beraber daha agresif bir oyun sergilediklerinin altını çizdi. Savunma ribauntlarını almalarının önemine değindi. Ayrıca, Cedi ve Furkan ile hızlı hücum sayıları alarak maçı kazandıklarına değinerek sözlerine son verdi.