DOĞRU BASKETBOL OYNADIK Orhun Ene ile röportaj

DOĞRU BASKETBOL OYNADIK Orhun Ene ile röportaj 

Tofaş bursa basketbol takımı baş antrenörü olan Orhun Ene ile maç sonrası yapılan röportaj da basketbol ve Tofaş bursa basketbol takımı hakkında konuştu. Orhun Enenin söylediği doğru basketbol oynadık açıklaması ile gündeme geldi.  Gaziantep basketbol takımı ile yapılan maçın ardından konuşan Tofaş bursa basketbol takımı baş antrenörü Orhun ene galibiyet hakkında açıklamalar yaptı.  

Aldıkları galibiyette yaptıkları tekniklerin oldukça önemli olduğunu ifade eden baş antrenör galibiyeti rotasyonda süreyi paylaştırarak almalarının önemine dikkat ettiklerini açıkladı.  Baş antrenörümüz Orhun Ene, “Özellikle ikinci periyottan itibaren adım adım doğru basketbol oynadık” sözlerini birebir kullandı. 

ING Basketbol Süper Ligi kapsamında 18. haftasında yapılan maçta gaziantep takımının sahasında olan maçta Gaziantep Basketbol’u 108-88’lik skorla mağlup ederek zirve takibini sürdüren TOFAŞ Bursa Basketbol takımı hakkında Orhun ene baş antrenör açıklamalarına devam etti. Gaziantep basketbol takımı ile yapılan maçtan sonra yaptığı değerlendirmelerde dış atışları ile ilgili oynadıklarını ve yüzdeli bir oynama ortaya çıkardıklarını ifade ettirdi. 

Orhun Ene Doğru atışı bulmanın ve doğru zamanlama ile oyuncuları en önemli zaman diliminde sahaya çıkarmanın en önemli noktalardan biri olduğunu dile getirdi.  Gaziantep takımının oldukça iyi bir takım olduğunu söyledi. Ayrıca Gaziantep’in o gün bazı eksikliklerini olduğunu ve buna rağmen çok fazla iyi oyuncularının ve takım ruhunun olduğunu dile getiren baş antrenör Orhun ene bu maçın galibiyetini alarak iyi bir performans sergilediklerini söyledi. 

Özellikle 2. periyotta ve sonrasında   doğru basketbol oynamanın nasıl olduğunu gösterdiklerini ifade etti. Bu doğru basketbolun sonucunda da araya oldukça büyük bir fark yakaladık. .  

Orhun Ene ile röportaj ; Unicaja Malaga sahasında oyunu kontrol etmek önemli 

Galibiyeti oldukça güzel kullandıklarını ifade eden baş antrenör ileriki zamanlarda yapılacak olan malaga maçı içinde aynı ayrıntılara dikkat edeceğine belirtti. Eurocup ile beraber ligi oynadığımız için bu durum özellikle Unicaja Malaga deplasmanındaki enerjimizi de etkileyeceğini düşünüyorum.

Orhun Ene ile röportaj

Diğer basketbol takımları hakkındaki makaleleri merak ediyor ve okumak istiyorsanız tıklayın.

a b