Orhun Ene Başantrenör ile Röportaj

Başantrenörü Orhun Ene ile Röportaj  Dün yapılan Eurocup TOP16   Kapsamında ki maçta Tofaş Bursa basketbol takımı 88-84 az bir skor farkı ile mağlup olmuştu. Başta iyi bir başlangıç yapsa da sonrasın da Joventut Badalona yaptığı ataklardan dolayı az bir fark ile geriye dişti ve mağlup oldu. Bu konuda ise baş antrenör Orhun ene röportajında birkaç husustan bahsetti. Bu karşılamanın ardından değerlendirmeleri şöyleydi;

İspanya sahasın da aslında iyi bir başlangıç yaptıklarını ama üçüncü çeyrek ile birlikte avantajlarını kaybettiklerini söyledi. “Aslında iyi bir oyun sergilediğimizi dile getiremem. İyi oynadığımızı düşündüğüm kısa zamanlar oldu tabi ama bu önemli noktalarda kaçırdığımız şansları telafi edecek kadar çok değildi. Ancak önemli anlarda, örneğin üçüncü çeyreğin başında tüm avantajımız kaybettik. 

Badalona’ya karşı oynamak çok da kolay değildi çünkü iyi organize olmuş ve iyi hazırlanmış bir takım. Faul yapan ve iyi taktikler kullanan oyuncuları mevcut. Tam konsantrasyonla savunmada 24 saniye oynamanız gerekiyor ve bu konsantrasyonu kaybettiğimizde savunması zor oyuncular haline geldiler. Şut sokup sizi cezalandırırken faul problemine de sokabiliyorlar” dedi. iyi bir grupta başarılı takımların içinde yer aldığı  bir grupta olduğunu dile getiren baş antrenör Orhun Ene   Sahada oynanacak maçın daha önemli olduğunu söyledi. Maça yeni katılan ve sakalıkları nedeni, ile takıma sonradan dahil olan 3 oyuncusu için ellerinden geleni yaptılar ama ritim bozuklukları oldu. Antrenmanlardan uzak halde geçirdikleri sakatlık dönemi dolayısıyla takım ile birlikte ritim bozukları olması doğal. Ama bu durum maçta iniş ve çıkış ların olmasına sebep oldu. Dedi. 

Şimdiki hedeflerinin gelecek hafta içerisinde yapılacak olan Eurocup TOP16 Dahilinde ki Badalon maçı var dedi. Bu maça odaklanmamın oldukça önemli olduğunu söyleyen baş antrenör moralin yüksek olması gerektiğini ve sakatlıktan sonra dönen oyuncuların gelecek hafta takım ile daha uyumlu olacağını dile getirdi.  Haftaya olacak maçta ümütli olduklarını dile getirdi.

Orhun Ene

Tofaş Bursa Basketbol takımı ile ilgili diğer makaleleri okumak için tıklayın.

Diğer basketbol takımları hakkında da olan makaleleri okumak istiyorsanız tıklayın.