Semih Erden

Semih Erden Koronavirüs Gündemine İlişkin Açıklama Yaptı

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle spor dünyası da durma noktasına geldi. Liglere süresiz olarak ara verilirken, sporcular ise formlarını mecburen evlerinde korumak için bireysel çalışmalarını gerçekleştirmeye yöneldi. Gündeme ilişkin ise milli basketbolcu Semih Erden açıklamalarda bulundu.

Pınar Karşıyaka ekibinde forma giyen milli basketbolcu Semih Erden, koronavirüs günlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Salgın sebebiyle olağanüstü bir dönem yaşandığını ifade eden başarılı sporcu, en kısa zamanda ise sahalara dönmek istediğini ifade etti.

Salgının herkesin hayatını etkilemiş olduğunu belirten milli sporcu, herkesin evde kalması gerektiğine de özel olarak dikkat çekti. Karantina günlerinde evde bireysel antrenmanlarına devam ettiğini de belirten sporcu, kitap okuduğunu, köpeğine zaman ayırdığını ve bahçesi ile de ilgilendiğini ekledi.

Kimse Kimseye Dokunmak İstemedi

Öte yandan basketbolun da temasla oynanan bir spor olduğuna vurgu yapan Semih Erden, seyircisiz olarak çıktıkları maça ilişkin de açıklama yaptı. Kimsenin kimseye dokunmak istemediğini söyleyen oyuncu, herkesin maçın bir an önce bitmesini beklediğinin de altını çizdi.

Seyircisiz oynanan maçların da zaten tadı olmadığını vurgulayan oyuncu, dostluk maçı gibi geçtiğini belirtti. Her şeyin başının da sağlık olduğuna dikkat çeken Erden, diğer ülkelerde liglerin iptal edildiğini kararına da değindi. Türkiye’de de kısa sürede alınan kararların açıklanacağını ifade etti.