Solgar

Solgar Vitamin Türkiye Kupası 7’inci Kez Fenerbahçe Beko’nun

Solgar Vitamin Türkiye Kupası Final maçı için Ankara’da son müsabakayı veren ekipler Fenerbahçe Beko ve Darüşşafaka Tekfen oldu. Müsabaka 74-71 sona erdi. Kupayı kazanan ekip ise sarı lacivertliler oldu.

Solgar Vitamin Türkiye Kupası Final maçına kalan Fenerbahçe Beko ve Darüşşafaka Tekfen ekipleri arasında dün akşam final mücadelesi yaşadı. İki ekibin de uzun süre boyunca eşitlik süreci ile ilerlediği oyunda galip gelen ekip 71-74 skorla sarı kanarya oldu.

Ankara’da oynanan maçın ilk saniyeleri Tekfen ekibinin üstünlüğü ile başladı. Oyuna 4-0 skorla önde başlayan takımı üst üste aldığı sayılarla alt eden takım ise sarı lacivertliler oldu. Bir anda baskınlık kurmayı başaran kanarya, ilk çeyreği de böylece 11-13 önde kapatmış oldu.

İkinci çeyrek ise iki takım için de neredeyse eşit sayılarla devam etti ve 30-30 skorla da sonuçlandı.

Eşit İlerleyen Oyunda 7’inci Kupanın Sahibi Oldular

Üçüncü çeyrekte ipleri bir nebze de olsa eline alan ve önceki periyotta eşitliği elde eden Tekfen ekibi, son periyoda da 48-47 tek sayı farkla önde girmeyi başardı. Müsabakanın sonucunda sarı lacivertliler 74-71 maçı önde kapattı ve Türkiye Kupası’nın da 7’inci kez sahibi oldu.