Tecrübeli Basketbol Yöneticileri Panelde Buluştular Tecrübelerini Anlattılar

Bursa Uludağ Üniversitesi İşletme Topluluğu, organize etmiş olduğu Kariyerinin Temelini At başlıklı panel düzenledi. Düzenlenen panelde gazeteci Serkan Yetişmişoğlu panelin hem moderatörlüğünü yaptı. Basketbolun tecrübeli yöneticileri ise tecrübelerini aktarmış oldu.

Bursa Uludağ Üniversitesi İşletme Topluluğu, düzenlenen Kariyerinin Temelini At isimli bir panele imza attı. Moderatörlüğünü gazeteci Serkan Yetişmişoğlu’nun yapmış olduğu panelde, basketbolda da deneyimli yöneticileri de tecrübelerini paylaştı.

Organize edilen panel, Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe katılanlar arasında TOFAŞ Spor Kulübü Genel Menajeri Tolga Öngören, Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz ve Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel katıldı. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan isimler, öte yandan tecrübelerini de öğrenciler ile paylaştı.

“Basketbola yeni yüzler kazandıramadığımız zaman kendimizi başarısız addediyoruz”

Panelde konuşan TOFAŞ Spor Kulübü Genel Menajeri Tolga Öngören, görevlerinin çok büyük bir yapıyı, belirlenmiş plan doğrultusunda yönetmek ve yön vermek olduğuna dikkat çekerek, kısa, orta ve uzun vadeli stratejik planlamalar yapıldığını da vurguladı. Açıklamasına devam eden Öngören, “Altyapı, sosyal sorumluluk projeleri, profesyonel yapı, bulunduğun şehre ve ülkeye geri bildirimleri planlamak, kulübü doğru bir şekilde temsil etmek önemli. TOFAŞ Spor Kulübü, basketbolda şampiyon olduğu zaman çok mutlu olur ama biz kendi içimizde basketbola yeni yüzler kazandıramadığımız zaman kendimizi başarısız addediyoruz” ifadelerini kullandı.