Tofaş Anadolu Efes Karşısına Çıkmaya Hazırlanıyor

Takımımız; bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’ni en iyi yerde bitirmek istiyor. Tofaş; ING Basketbol Süper Ligi’nde 13 Şubat 2022 Pazar günü Anadolu Efes ile karşılaşacak.

Saat 18.00’de başlayacak maçın detaylarına yakından bakmaya ne dersiniz?

Takımımız Tofaş Ligde Kaçıncı Sırada Bulunuyor?

Tofaş; Anadolu Efes maçı öncesinde çıktığı 20 maçın 12’sini kazanmayı başardı. Sekiz maçtan yenilgiyle ayrıldı. Attığı 1726 sayıya karşılık olarak 1648 sayı yedi. Sonuç olarak, 20 maçta elde ettiğimiz 32 puanla ligin sekizinci sırasında bulunuyoruz.

ING Basketbol Süper Ligi’nde birçok maç Covid-19 yüzünden ertelendi. Bu yüzden, puan sıralamasında birtakım farklılıklar bulunuyor. Takımımız; ertelenen maçların oynanmasıyla beraber daha iyi bir sıralama elde edebilir.

ING Basketbol Süper Ligi’nde Darüşşafaka maç fazlasıyla liderlik koltuğunda oturuyor. Onu Fenerbahçe Beko takip ediyor. Rakibimiz Anadolu Efes ise güncel tarih itibariyle dördüncü sırada bulunuyor. Lacivert beyazlı takım; bu sezon 19 maça çıktı. Bu maçların 15’inden galibiyet ile ayrıldı. Ayrıca, dört maçı da kaybetti. İstanbul temsilcisi; Covid-19 yüzünden birkaç maça çıkamadı. Bir başka deyişle, Anadolu Efes’in eksik maçları mevcut!

Takdir edersiniz ki, Anadolu Efes; maç eksiğine rağmen Tofaş’ın önünde bulunuyor. Birçok kişiye göre Anadolu Efes – Tofaş maçının favorisi de İstanbul ekibi! Ancak, takımımızın Anadolu Efes’i yenecek gücü bulunuyor. Tofaş; İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak bu maçta bir sürpriz yapabilir. Anadolu Efes; hem THY Euroleague’de hem de ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele ediyor. Bu yüzden, takımın yorgun olduğunu söyleyebiliriz.

Lacivert beyazlı takım; Tofaş karşısında rotasyon yapmayı da deneyebilir. Sonuç olarak, takımımız; Anadolu Efes’in eksik noktalarını iyi analiz ettiği takdirde bu maçtan galibiyet ile ayrılabilir.

Tofaş Olarak Hangi Oyuncularımız Öne Çıkabilir?

tofaş

Tofaş; bu sezon hem Avrupa kupalarında hem de ligde mücadele ediyor. Takımımız; her iki kulvarda da elinden geleni yapıyor. Bilhassa bazı oyuncularımızın takımı sırtladıklarını söyleyebiliriz. O isimlerin başında Tomislav Zubcic geliyor. 1990 doğumlu basketbolcu; bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 19 maçta 265 sayı kaydetti.

Birçok maçta takımın en skoreri olmayı başardı. Tomislav Zubcic dışında öne çıkan bir diğer isim ise Kasey Juwan Shepherd! 1994 doğumlu ABD’li oyuncu; bu sezon 20 maçta 233 sayı kaydetti. Elgin Rashad Cook; başarılı performansıyla öne çıkıyor. 1993 doğumlu ABD’li oyuncu; bu sezon 20 maçta 241 sayı kaydetti.

Takımımız; bilhassa bu üç oyuncusu iyi performans gösterdiği takdirde Anadolu Efes’i mağlup edebilir.

Anadolu Efes’in Zayıf Noktaları Neler?

İstanbul temsilcisi; geçen sezon hem Euroleague’de hem de Türkiye Ligi’nde şampiyon oldu. Lacivert beyazlı takım; bilhassa Sertaç Şanlı’nın eksikliğini hissediyor. İkili oyun savunmasında sorun yaşayan Anadolu Efes; üçlük tehdidinde de geçtiğimiz sezona kıyasla bir hayli zayıf kalıyor.