TOFAŞ Aradığını Bulamadı 87 – 75

ING Basketbol Süper Ligi 7. hafta mücadelesinde TOFAŞ, Frutti Extra Bursaspor ile sahada karşı karşıya geldi. Maç sonucu TOFAŞ 87 – 75 Frutti Extra Bursaspor oldu. TOFAŞ taraftarları, bu maçta istediğini bulamadı. İşte ING Basketbol Süper Ligi’nin kritik müsabakasına dair merak edilen ayrıntılar…

TOFAŞ, ING Basketbol Süper Ligi’nin yedinci hafta karşılaşmaları kapsamında Frutti Extra Bursaspor ile kozlarını paylaştı. Sahada ter döken TOFAŞ ekibi, 87 – 75 skor ile hedeflediği galibiyete ulaşamadı. Taraftarlar, alınan yenilgi neticesinde üzülse de sosyal medya üzerinden takımlarına olan desteklerini belirten paylaşımlarda bulundu.

TOFAŞ – Bursaspor Karşılaşmasından Dakikalar

TOFAŞ -FruttiExtra Bursaspor, TOFAŞ Salon’unda karşı karşıya geldi. Kritik mücadelede düdüğü çalan hakem Zafer Yılmaz olur iken yardımcı hakem görevini Murat Ciner ve Özlem Yalman üstlendi.

TOFAŞ, birinci periyotta hızlı ve atik bir oyun sergiledi. Ancak hedeflenen üstünlük elde edilemedi. Takım, 1 sayı fark ile mağlup oldu. 1. Periyot sonucu: 23 – 22. Devre arasına ise TOFAŞ ekibi, sadece 9 sayı fark ile mağlup girdi. Devre sonucu 50 – 41.

3. periyotta iki ekip de kıran kırana mücadele etti. Ancak Frutti Extra Bursaspor, TOFAŞ’a baskın gelerek 71 – 62 skor ile üstünlük elde etti. Müsabaka sonucu Frutti Extra Bursaspor 87 – 75 TOFAŞ.

TOFAŞ ekibi, yenilgi ile üzülse de bir sonraki maç için umutlu.

Müsabakada TOFAŞ – Bursaspor Kadroları…

TOFAŞ, müsabakada sahada Berk Uğurlu 20, Simmons 6, Cruz 5, Cook 11, Yiğit Arslan 9, Muhsin Yaşar 5, Zubcic 3, Emre Tanışan ve Shepherd 16 ile mücadele etti.

Frutti Extra Bursaspor’un kadrosunda ise Needham 17, Egemen Güven 2, Andrews 11, Metin Türen, Hayes 13, Yağızhan Selçuk, Dudzinski 15, Ömer Utku Al 2, Freeman 27, Mithat Can Özalp ve Tarık Sezgün yer aldı.

ING Basketbol Süper Ligi’nin yedinci karşılaşmasında TOFAŞ, umduğu sonucu bulamadı ve 87 – 75 skor ile mağlup oldu. Hedef bir sonraki mücadelede taraftarlara, zafer sevinci yaşatabilmek!