Tofaş Basket Afyon’da Bitirecek

TOFAŞ Basketbol ING Basketbol Süper Ligi’nin son haftasında bu sezonun açık ara en kötü form grafiğine sahip olan Meksa Yatırım Afyon Basketbol takımı ile karşılaşacak.

Bursa şehrimizi ING Basketbol Süper Ligi’nde temsil eden TOFAŞ Basketbol ne yazık ki istediği performansı sergileyemedi. Play offlara katılmak için ligin son haftalarında az da olsa bir şans elde eden takımımız, bitime 1 hafta kala geçen hafta Galatasaray NEF’e kaybedince umutları tüketmişti.

TOFAŞ Basketbol takımımız, ING Basketbol Süper Ligi’nde 29 haftayı geride bırakırken 16 galibiyet alabildi. Bunun yanında 13 rakibine ise mağlup oldu. Haliyle ING Basketbol Süper Ligi’nde orta sıralarda yer aldı ve sezonun devamını getiremedi.

Afyon Basketbol Sezonu Nasıl Geçirdi

tofaş basket

Afyon şehrinin temsilcisi Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, bu sezonun en kötü performansına sahip olan takımı olarak öne çıktı. Bu sezon oynadığı maçlarda sadece 4 galibiyet alan Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, bu galibiyetlerin çoğunu da sezonun ilk aşamalarında kazandı.

ING Basketbol Süper Ligi 2021 – 2022 Sezonu’nun ilk haftasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşan Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, kıran kırana geçen maçta rakibini 1 sayı farkla yendi.

Böylece sezona etkili giren Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, üst üste iki haftada oynadığı maçları kaybederek rüzgarı kaybetti. Ardından ING Basketbol Süper Ligi’nin 4’üncü haftasında Büyükçekmece’yi yenen takımın diğer galibiyeti için ise 2 hafta daha beklemesi gerekti.

Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, 13 Kasım 2021’de Petkim Spor’u mağlup ettiğinde ise bu çok uzun süreli bir sessizliğin başlangıcı olacaktı.

Bu tarihten itibaren oynadığı 12 maçı da kaybeden takım, serbest düşüşe geçmişti. Bu maçlar arasında özellikle Bursa ekibimiz TOFAŞ Basketbol karşısında alınan mağlubiyet, Afyon takımını çok sarsmıştı.

Zira TOFAŞ Basketbol, rakibin potasına tam tamına 145 sayı atmış ve inanılmaz bir fark atmıştı.

Tofaş Basketbol Ezip Geçmişti

Takımımız 2 Ocak 2022’de oynanan maçta bilhassa ikinci periyotta lig tarihine geçmişti. Tek bir çeyrekte rakip potasına 54 sayı yollayan Bursa temsilcimiz, bir lig rekorunu da kırmış ve rakibin kolunu kanadını kırmıştı.

Üçüncü periyotun ortalarında neredeyse 80 sayı fark yapan Tofaş, son periyota girildiğinde ise 116 – 48 öndeydi.

Son periyotta rakip Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’un adeta basketbol oynayacak hali kalmamıştı.

Maçın sonunda skor tabelasında gözüken sonuç ise basketbolseverlerin gözlerine inanamayacağı türdendi. Zira Koç Ahmet Çakı önderliğindeki takımımız rakibini 145 – 55 mağlup etmişti.

Şimdi sezonun sonunu bu rakibe karşı oynayacak olan Koç Ahmet Çakı ve öğrencileri, taraftarlarına vasat geçen sezonun sonunda bir hediye vermek istiyorlar.

Her ne kadar taraftarlarımız ING Basketbol Süper Ligi’nde play offları kaçırdığımız için belli bir hayal kırıklığı yaşıyor olsalar da son maçta alınacak bir galibiyet ve üzerine iyi basketbol en azından önümüzdeki sezon için belki de bir umut bırakabilir.

Takımımıza şimdiden Meksa Yatırım Afyon Belediyespor maçında başarılar diliyoruz!