TOFAŞ Basket Deplasmanda Tarsus Ekibine 2 Sayı Farkla Mağlup Oldu

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nda 10’uncu hafta müsabakasında TOFAŞ ekibi, Tarsus Amerikan Koleji ile karşı karşıya geldi. 58-56 skorla sona eren oyun, Bursa ekibinin mağlubiyeti ile sona erdi.

Basketbol Gençler Ligi’nde Final Grubu’nun 10’uncu hafta mücadelesi, TOFAŞ ve Tarsus Amerikan Koleji ekipleri arasında yaşandı. 58-56 skorla sona eren oyunun kazanan Mersin temsilcisi ekip oldu.

Mersin Edip Buran Spor Salonu’nda oynanan oyuna Bursa ekibi Bora Satır, Ata Can Atsüren, Ömer Yavaş, Berke Büyüktuncel ve Ege Demir beşlisi ile başladı.

İlk çeyreği 8-15 sayı ile önde tamamlayan mavi yeşilli ekip, soyunma odasına da yine 27-24 skorla önde gitti. İkinci yarıda da yine etkili başlayan Bursa ekibi, bu çeyrekte ekişini sürdüremedi ve 3’üncü periyodu 39-35 skorla geride kapattı.

Mücadelenin Skorer İsimleri

Müsabakanın son periyodunda ise kıran kırana bir mücadele gerçekleşti. Oyunun son saniyelerine kadar fark 1 sayıya inse de, TOFAŞ Basket ekibi, müsabakadan 58-56 skorla mağlup ayrılan taraf oldu.

Deplasman mücadelesinden galip gelemeyen ekibin bu oyundaki skorer ismi ise 14 sayı 12 ribaund, 6 blok ve 2 asist ile Ege Demir oldu. Double double yapan Demir’i takip eden de 14 sayı, 6 ribaund, 3 asist ve 3 blok ile Ata Can Atsüren oldu.