Tofaş Basket Galatasaray Nef’i Tanıyor

ING Basketbol Süper Lig 2021 – 2022 Normal Sezonu’nun son iki haftasında Tofaş Basket, play offlara katılma anlamında kader maçlarından ilkine Galatasaray Nef karşısında çıkıyor.

Sarı kırmızılı takım karşısında alınacak galibiyetin çok büyük bir adım olacağı bu maçın öncesinde Andreas Pistiolis liderliğindeki Galatasaray Nef’i tanıyalım…

Rakipteki Bu İsimlere Dikkat Etmek Gerekiyor

tofaş basket

Bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde beklentilerin üzerinde başarılı bir performans gösteren Galatasaray NEF, basketbol tarzı olarak Anadolu Efes’e benzetebileceğimiz bir karakteri benimsiyor.

Kısa oyuncularından maksimum verimi almayı hedefleyen Galatasaray Nef Başantrenörü Andreas Pistiolis, son dönemde istediklerini başarıyormuş gibi gözüküyor. Zira sarı kırmızılı ekip, ING Basketbol Süper Ligi’nde çıktığı son 5 maçta rakiplerinin hepsini devirmeyi başardı. Son 7 maçta ise sadece İstanbul’da Merkezefendi’ye mağlup oldu.

Galatasaray Nef, ING Basketbol Süper Lig’in son maçlarında aldığı seri galibiyetlerle play off potasındaki yerini de iyice sağlamlaştırdı. Sarı kırmızılı takım bu sezon şu ana kadar çıktığı 28 karşılaşmadan 18 galibiyet ve 10 mağlubiyet alarak lig tablosunda kendisine beşinci sırada yer buldu. Koç Andreas Pistiolis önderliğindeki takımın ana hedefi kalan 2 maçını da kazanıp ilk 3’e yerleşmek.

Tofaş Basket takımımızın Galatasaray NEF karşısında özellikle dikkat etmesi gereken oyunculara baktığımızda bazı isimlerin diğerlerine kıyasla öne çıktığını görebiliyoruz.

Bu isimlerin başında an itibariyle sarı kırmızılı takımın sayı ortalamalarında en tepede olan Romelo Delante Trimble yer alıyor. Birleşik Amerikalı guard, bu sezon Galatasaray NEF formasıyla ING Basketbol Süper Ligi’nde oynadığı son 13 maçta da çift hanelere ulaşmayı başardı. Bu sezonda 18,19 sayı ortalamasıyla oynayan Romelo Delante Trimble, bunun yanına 3 ribaunt, 4,4 asist ortalamalarını da eklemeyi başarmıştı.

Onun ardından gelen Akoon Purcell ise takım arkadaşına kıyasla 3 sayı daha az ortalama tutturarak koç Andreas Pistiolis’in en çok sayı üreten ikinci oyuncusu oldu.

Son dönemde Galatasaray Nef adına performansından söz ettiren bir diğer oyuncu ise takımın Bulgaristan kökenli oyuncu Demarquis Dangelo Bost oldu. Özellikle Fenerbahçe Beko ile oynanan derbi maçta müthiş bir performans sergileyen oyuncu, herkesin dikkatini üstüne çekmiş ve play offlarda Andreas Pistiolis için önemli bir koz olabileceğini göstermişti.

Tofaş Basket Son Maçın Rövanşını Almak İstiyor

Tofaş Basket ve Galatasaray Nef son olarak ING Basketbol Süper Ligi’nin 14’üncü haftasında birbirlerine rakip olmuşlardı.

Özellikle ilk setinde kıran kırana mücadelenin olduğu o maçta takımımız, ikinci ve dördüncü sette rakibine gereken direnci gösterememişti. Tofaş Basket, son dönemde sık sık yaşadığı son saniyelerde ve son bölümlerde maç kaybetme durumunu o maçta da yaşamış ve son çeyreğine önde girdiği maçı rakibe vermişti.

Tofaş Basket adına o maçta en öne çıkan oyuncu Tomislav Zubcic olmuştu. O günden bugüne geçen sürede takımımızın galibiyeti adına diğer oyuncuların da ne kadar elzem oldukları anlaşıldı.

24 Nisan 2022’de oynanacak 29’uncu hafta maçında Bursalı basketbolseverler bilhassa Tyler Ennis, Cruz ve Cook’a çok güveniyorlar.