Tofaş Basket İçin 2 Kritik Maç Kaldı

ING Basketbol Süper Ligi’nde 2021 – 2022 Normal Sezon maçlarının sonuna gelinirken Tofaş Basket, çok kritik bir virajdan dönmek üzere son bir maça çıkacak.

Koç Ahmet Çakı yönetiminde bu sezon özellikle Avrupa’da çok başarılı bir dönem geçiren Bursa temsilcimiz ne yazık ki geçtiğimiz günlerde çok dramatik mağlubiyetler almaktan kurtulamadı.

Tofaş Basket ve Son Periyot Laneti

Ülkemizi ve Bursa şehrini FIBA Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden takımımız hatırlanacağı üzere çeyrek final aşamasında turnuvanın güçlü ekiplerinden Lenovo Tenerife ile karşı karşıya gelmişti.

Lenovo Tenerife karşısında oynanan iki maçta kelimenin tam anlamıyla hayaller kursaklarda kaldı. Zira koç Ahmet Çakı ve öğrencileri hem İspanya’da hem de Bursa’da oynadıkları karşılaşmalarda parkeden boynu bükük ayrıldılar. Üstelik bu yenilgilerin ikisi de sadece 1 sayı farkla geldi ve taraftarlar maçlar kazanıldı dedikleri anda mağlubiyet ile karşı karşıya kaldılar.

Tofaş Basket takımının son saniye laneti sadece Avrupa’da kendini göstermedi. Basketbolcularımız, teknik heyetimiz ve elbette taraftarlarımız için fazlasıyla özgüven zedeleyici olan bu tablo, ING Basketbol Süper Ligi’nde de devam etti.

ING Basketbol Süper Ligi’nin 27’nci hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka Spor Kulübü ile İzmir’de oynayan Tofaş Basket, rakibine 79 – 78 mağlup olmaktan kurtulamamıştı.

Geçtiğimiz hafta ING Basketbol Süper Ligi’nin zirvesindeki ekip Fenerbahçe Beko’yu Bursa Nilüfer Salonu’nda ağırlayan Tofaş Basket, o maçta da son periyotta yaşadığı düşüşle ve son saniyelerdeki hatalarla mağlup olmuştu.

Elbette bu iki mağlubiyet hem son anlarda gelmesi hem de normal sezonun son maçlarında olması bakımından hayli moral bozucuydu.

Oynadığı maçlarda genel olarak ilk periyotlara güçlü giren ancak buna karşın son çeyreklerde gözle görülür bir düşüş yaşayan takımımızda koç Ahmet Çakı bu duruma çözüm bulmak için var gücüyle çalışıyor.

Ancak ne yazık ki Tofaş Basket için artık çok fazla zaman da yok. Zira takımımız, ING Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun son haftalarına oldukça kritik bir durumda çıkacak.

Kader Haftaları Geldi Çattı

tofaş basket

ING Basketbol Süper Ligi 2021 – 2022 Normal Sezon’unda şu ana kadar gerisinde 28 maç bırakan takımımız bu süreçte hanesine 15 galibiyet ve 13 mağlubiyet yazdırdı. Alınan bu sonuçlar an itibariyle ING Basketbol Süper Ligi’nde 8’inci basamakta bulunan takım, play off potasının sınırında yer alıyor.

Ligin bitmesine iki maç kala çok kritik bir durumda olan takımımızın play off yolunda geçmesi gereken iki engel var. Bu engellerden ilki 24 Nisan 2022 Pazar günü 15:30’da oynanacak Galatasaray Nef karşılaşması olacak.

Bu sezon gösterdiği performansla beklentileri aşan sarı kırmızılı takım Galatasaray Nef, play off aşamasına katılmayı çoktan garantiledi. Buna karşın onların hedefi kendilerini üst sıralara taşıyıp daha avantajlı bir eşleşmeye denk gelmek.

Tofaş Basket’in son haftadaki rakibi Meksa Yatırım Afyon Belediyespor ise çoktan düştü. Bu yüzden o maçta galibiyetin gelmesine banko gözüyle bakılıyor.

Takımımız 2 galibiyet alabilirse play off için büyük avantaj elde edecek. Bu yolda en büyük rakiplerimiz ise Beşiktaş Icrypex, Bursaspor ve Bahçeşehir Koleji gibi gözüküyor.