TOFAŞ

TOFAŞ Basket Morabanc Andorra Ekibini Kendi Evinde Dağıttı

ULEB Avrupa Kupası Top 16 turu 6’ıncı ve son hafta mücadelesinde H Grubu’nda yer alan TOFAŞ ekibi, Morabanc Andorra ile karşı karşıya geldi. Müsabaka 97-94 skorla sona erdi. Kazanan ise mavi yeşilli Bursa ekibi oldu.

ULEB Avrupa Kupası Top 16 turunun 6’ıncı haftasında son hafta müsabakası için H Grubu’nda yer alan TOFAŞ Basket ekibi, Morabanc Andorra ekibi ile kıran kırana bir mücadeleye imza attı.

Alınan Andorra galibiyeti ile mavi yeşilli ekip, İspanya ekibi olan Unicaja’nın sonrasında grubu ikinci olarak bitirme başarısı gösterirken, bir üst tur için de Yunanistan ekibi olan Promitheas Patras ile eşleşmiş oldu.

Son Ana Kadar Aynı Hırs Ve Üstün Performans

Müsabakanın ilk periyodunda 24-20 skorla üstün gelmeyi başardı. İkinci çeyrekte de aynı baskınlığı kaybetmeyen mavi yeşilli takım, soyunma odasına da 58-46 skorla üstün girmeyi başardı. Maçın üçüncü çeyreğini de 75-66 önde tamamlayan ev sahibi ekip, müsabakanın son anına kadar aynı baskınlıkta oynamaya devam etti. Mücadelenein kazananı 97-94 skorla Türkiye temsilcisi oldu. Oyun ise TOFAŞ ekibinin kendi sahasında gerçekleşti.