Tofaş Basketbol 2022 – 2023 Sezonu Öncesinde Kadrosunu Şekillendirmeye Devam Ediyor

ING Basketbol Süper Ligi’nin demirbaş takımları arasında yer alan Tofaş; geçtiğimiz sezon taraftarlarını çok üzdü. Lige büyük hedefler ile başlayan Bursa temsilcisi normal sezonu dokuzuncu sırada bitirdi. Bu yüzden, çeyrek finale kalamadı. Uzun yıllar sonra play-off aşamasında mücadele edemedi. Taraftarlarını ciddi bir hayal kırıklığına uğrattı. Lige erken bir şekilde veda etti.

Tofaş; 2021 – 2022 sezonunda iki kulvarda birden mücadele etti. Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale yükseldi. Ancak, turnuvayı da kazanan İspanyol rakibine mağlup oldu. Yine de ING Basketbol Süper Ligi’ne kıyasla Avrupa’da çok daha başarılı olduğunu ifade edebiliriz. Bursa temsilcisi; kötü geçen sezonun ardından hem teknik ekipte hem de kadroda önemli değişiklikler yapacak.

Tofaş 1

Tofaş ile Jeremy Simmons’un Yolları Ayrıldı

Tofaş; önümüzdeki sezonun kadrosunu şekillendirmek adına ara vermeden çalışıyor. Kulübün birçok oyuncu ile yollarını ayırmayı düşündüğünü ifade edebiliriz. O isimlerden birisi de Jeremy Simmons oldu. 2020 – 2021 sezonundan bu yana Tofaş’ta forma giyen 1989 doğumlu oyuncu; takıma yapmış olduğu katkılar ile öne çıkıyordu. Tofaş; oyuncunun sözleşmesini 2021 – 2022 sezonunun başında yenilemişti. Fakat, ABD’li oyuncunun tıpkı diğer takım arkadaşları gibi 2021 – 2022 sezonunda istenilen performansı gösteremediğini ifade edebiliriz. Tofaş yönetimi; bu durumu dikkate alarak oyuncunun sözleşmesini yenilememe kararı aldı.

Jeremy Simmons; önümüzdeki sezon Petkimspor’da forma giyecek. Oyuncunun Petkimspor ile çok önceden anlaştığını ifade edebiliriz. Tofaş; hem resmi internet sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından oyuncuya teşekkür ederek yolların ayrıldığını ifade etti. Bu durum; Tofaş’ı yakından takip edenler için kesinlikle sürpriz değildi.

Tofaş 2

Bursa Temsilcisi Altyapı Seçmelerine Devam Ediyor

Takdir edersiniz ki, Bursa’da birbirinden yetenekli gençler yaşıyor. Bilhassa göçmen nüfusun fazla oluşu sayesinde şehirde basketbola yetenekli çok sayıda çocuğun olduğunu ifade edebiliriz. Tofaş; yıllardan bu yana altyapısı ile meşhur olmuş bir kulüptür. Altyapıdan yetiştirdiği oyuncular ile Türk basketboluna önemli isimler kazandırmıştır.

Tofaş; altyapısına yepyeni isimleri kazandırmak adına geçtiğimiz günlerde seçmeler gerçekleştirdi. Söz konusu seçmelere 2007 ila 2012 yılları arasında doğan gençler katıldı. Seçmelerde boy sınırı vardı. Yine de Bursa gibi Türkiye’nin en çok nüfusa sahip olan şehirlerinden birisinde seçmelere olan ilginin bir hayli fazla olduğunu ifade edebiliriz.

Tofaş; seçmeler sırasında birçok kritere önem verdi. En yetenekli çocukları seçmek ve altyapıya kazandırmak adına büyük çaba gösterdi. Söz konusu seçmelerin sonuçları 1 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacak. Katılımcılar; Tofaş’ın resmi internet sitesinden sonuçları öğrenebilirler. Bursa temsilcisinin altyapısı Türkiye’nin en iyilerinden birisi! Kulübün U18, U17, U16, U14, U13 ve U12 olmak üzere altı farklı yaş kategorisi bulunuyor. Oyuncular; söz konusu kategorilerde başarılı olmak ve A takımda ter dökmek adına mücadele ediyorlar.