TOFAŞ Basketbol

TOFAŞ Basketbol Takımı ilk Turnuva Maçında İptal Yaşadı

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden TOFAŞ Basketbol Takımı, 2020-2021 sezonuna sıkı bir tempo ile hazırlanmaya devam ediyor. Çalışmalar kapsamında hazırlık turnuvasına katılan mavi yeşilli kulübün Gloria Cup 2020’deki ilk maçının ise iptal olduğu bilgisi edinildi.

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden olan TOFAŞ Basketbol Takımı, 2020-2021 sezonu için hazırlıklarına devam ediyor. Hazırlıklar kapsamında Bursa temsilcisinin de katılmış olduğu hazırlık turnuvası Gloria Cup 2020’deki ilk maç ise iptal oldu.

Mavi yeşilli takımın turnuvadaki ilk maçı olan BC Dnipro mücadelesinin, koronavirüs tedbirler kapsamında iptal edildiği öğrenildi.

Turnuva öncesi yapılan tedbirler çerçevesinde, bazı basketbolcuların test sonuçlarının pozitif çıkması, diğer takımlar ve turnuvayı riske atmamak adına iptal oldu.

İptal olan maçın ardından BC Dnipro Kulübü de karşılaşmalardan çekilerek ülkelerine dönme kararı aldı.

İlk Maçı Perşembe Günü Olacak

Yaşanan gelişme üzerine günü çift antrenman ile tamamlayan TOFAŞ Basketbol Takımı, turnuvadaki ilk maçını ise 10 Eylül Perşembe günü saat 20:30’da Anadolu Efes-Galatasaray Doğa Sigorta maçının galibi ile yapacak.

Gloria Sports Arena’da oynanan maç, Türkiye’de de canlı yayınla D-Smart aracılığıyla yayınlanacak. Öte yandan mücadelenin, koronavirüs tedbirleri kapsamında seyircisiz oynanacağı ifade edildi.

Güncel Yazılar