Tofaş Basketbol Tyus’a Takıldı

ING Basketbol Süper Ligi normal sezonunun sondan bir önceki haftasında Tofaş Basketbol, son saniyede Tyus’un solo performansıyla mağlup oldu.

Son anlarda sahneye çıkan Pınar Karşıyaka oyuncusu yaptığı blok ve bastığı smaçla maçı kazanma ümidimizi bitirdi. Başantrenör Ahmet Çakı’nın öğrencileri böylece ING Basketbol Süper Ligi’nin 27’nci haftasında Pınar Karşıyaka takımına deplasmanda 79 – 78’lik skorla yenildi ve bu sezonki 12’nci mağlubiyetini almaktan kurtulamadı.

Tofaş Basketbol Takımında Bu İsimler Öne Çıktı

tofaş basketbol

Tofaş Basketbol adına bu çekişmeli mücadelede birçok oyuncu elinden geleni yapsa da ne yazık ki bu yeterli olmadı. Yıllarca hafızalardan silinmeyecek bir finale sahne olan maçta Tofaş Basketbol takımımızda 4 oyuncu çift haneleri geçerken, sadece 1 isim 30 dakikanın üzerinde süre aldı.

Takımımızın bütün sezon boyunca oynadığı basketbolda en kritik öneme sahip olan oyuncusu Tyler Ennis, karşılaşmada 31 dakika 13 saniye parkede kalarak Tofaş Basketbol adına bu alanda zirvede bulundu.

Tyler Ennis, bu süre zarfında Pınar Karşıyaka potasına 11 sayı gönderdi. Bu sayılarını 4 ribaunt ve 4 asistle süsleyen oyuncumuzun en büyük eksisi ise 4’te 0 ile kullandığı üç sayılık atışlarıydı.

Tyler Ennis’in ardından Başantrenörümüz Ahmet Çakı’nın en çok süre verdiği isim 28 dakika 38 saniye ile Elgin Rashad Cook oldu. Takımın en fazla parkede kalan ikinci ismi olan Elgin Rashad Cook, özellikle pota altında aldığı ribauntlarla etkili oldu. Maçı 4 sayı 7 ribaunt ve asist ile tamamlayan oyuncumuz da tıpkı Tyler Ennis gibi üç sayı yüzdesinde %0’da kaldı.

Başantrenörü Ahmet Çakı’nın ekibinde en büyük katkıyı yapan oyuncu ise hiç şüphesiz Jeremy Simmons oldu. Jeremy Simmons, 28 dakika 26 saniyelik süre zarfında Pınar Karşıyaka savunmacılarını çok zorladı.

18 sayı kaydeden yıldız oyuncumuz buna 10 ribaunt da ekleyerek karşılaşmayı double double ile bitirdi.

Tıpkı Jeremy Simmons gibi Francisco Javier Cruz da 18 sayıyla Tofaş Basketbol takımımıza katkı sundu. Onun 18 sayısında ise destekleyici olarak 5 ribaunt ve 1 asist vardı.

Bu isimlere ek olarak çift haneleri attığı 11 sayıyla gören Eigirdas Zukauskas ve 27 dakika 36 saniye ile kenardan gelmesine rağmen takımın en çok süre alan dördüncü ismi konumunda olan Berk İbrahim Uğurlu da takıma katkı veren diğer oyuncular oldular.

Pınar Karşıyaka Bir Oyuncuyla Maçı Aldı

Pınar Karşıyaka tarafında başta 17 sayı 2 ribaunt ve 6 asistle maçı tamamlayan Tony Christopher Taylor olmak üzere birçok isim katkı sundu ve galibiyette pay sahibi oldu.

Buna karşın maçın tartışmasız yıldızı ne yazık ki Alex Tyus idi. Maçın son saniyelerinde Tofaş Basketbol’un hücumunda çok ama çok kritik bir blok yapan Tyus, son hücumdaki smacıyla adeta bize maçı kaybettirdi.

Karşılaşmayı 10 sayı 3 ribaunt ve 3 blokla tamamlayan oyuncu uzun yıllar unutulmayacak bir sekansın başrolü oldu.