TOFAŞ Beşitaş Icrypex’ı 83 – 82 Mağlup Etti

ING Basketbol Süper Ligi’nin 11. haftasında TOFAŞ sahada Beşiktaş Icrypex ile karşı karşıya geldi. Maç sonucu TOFAŞ 83 – 82 Beşiktaş Icrypex. Siyah Beyazlı ekip, kendi sahasında 1 sayı fark ile yenildi. Kara Kartal, ING Basketbol Süper Ligi’nin art arda üçüncü mağlubiyetini almış durumda. İşte TOFAŞ– Beşiktaş Icrypex müsabakasına dair merak edilen ayrıntılar…

TOFAŞ, ING Basketbol Süper Ligi’nin 11. maçında Siyah Beyazlı sahaya konuk oldu. Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde gerçekleşen müsabakada Beşiktaş Icrypex, bir sayı fark ile mağlup oldu. Kara Kartal taraftarları, son 3 haftadır zafer sevinci yaşayamamaktan şikayetçi.

TOFAŞ – Beşiktaş Icrypex Maçından Dakikalar…

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde Siyah Beyazlı ekip 20 – 24 skor ile üstünlük elde etti. Devre arasına 22 – 22 beraberlik ile gidildi. TOFAŞ, 3. çeyrekte oyununu daha dinamik ve etkili hale getirdi. Deplasman müsabakasında üçüncü periyodu 25 – 15 ile önde tamamladı.

4. çeyreğe gelindiğinde Kara Kartal, yeniden atağa geçerek 5 sayı fark ile üstünlük elde etti. 4. çeyrek skoru 21 – 16. Buna karşılık Siyah Beyazlı oyuncular, galibiyet elde etmekte yetersiz kaldı. Maç sonucu TOFAŞ 83 – 82 Beşiktaş Icrypex.

Karşılaşmadan Kadrolar

ING Basketbol Süper Ligi’nin 11. haftasında Beşiktaş Icrypex, rakibini kendi sahasında konuk etti. Siyah Beyazlı ekipte Mehmet Yağmur, Bone 4, Jefferson 19, Egehan Arna 20, Whitehead 9, Furkan Haltalı 13, Reaves 10 ve Lawson 7 forma giyerek mücadeleye katılım gösterdi.

TOFAŞ’un kadrosunda ise Simmons 8, Zubcic 9, Shepherd 16, Berk Uğurlu 13, Emre Tanışan, Saldivar 9, Muhsin Yaşar 15, Cook 13 ve Yiğit Arslan yer aldı.

Kara Kartal ekibinden Lawson, 37.09’da beş faul ile oyun dışı kalarak ekip arkadaşlarını sahada bir kişi eksik bıraktı. Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde oynanan maçta düdüğü çalan isim Kerem Baki olur iken yardımcı hakemlik görevini Musa Kazım Çetin ve Ziya Özorhon üstlendi. TOFAŞ, Beşiktaş Icrypex’i 83 – 82 skor ile mağlup ederek zafer sevinci yaşadı.