Tofaş Bursaspor Maç Sonuçları

Tofaş Bursaspor Maç Sonuçları 

Tofaş Bursaspor ile bugün saat 15.00 civarlarında maç yapmaya başladı.  ING Basketbol Süper Liginin 2.haftasına girerken Tofaş Bursaspor’u 109-59 skor ile yendi. Yaklaşık yarı yarıya olan skor maçın çok çekişmeli geçmediğinin gösterir nitelikte. Frutti Extra Bursaspor’u Tofaş’ın kendi sahasında yapılan maçta 50 sayı farkla 109-59 mağlup etti.Frutti Extra Bursaspor ve Tofaş basketbol takımı ile yapılan maçta hızlı bir başlangıç yapan Tofaş savunmada olan  Frutti Extra Bursaspor’a ilk dördüncü dakika 11-2 skor fark atıyor. 

Ardından Tofaş Bursaspor aralarındaki skor farkını kapatıyorlar. 13-13’lük olan skor Bursaspor atağa seçmesiyle oluyor. Ama bu durum da çok uzun sürmüyor ve ilk çeyreği 24-13 farkla üstünlük kurarak kapatıyor. Tofaş’ın geri kendisine gelmesiyle şansını başta kaybeden Bursaspor’a motivasyonları düşük şekilde devam ettiriyor.İkinci çeyrekte skorun 32-19 olmasıyla Tofaş basketbol takımının daha .ok kendini güvenmesi ve oyunu hızlandırmaya başlamasına neden oluyor. 

Ardından aralarındaki skor farkını 30’a çıkaran Tofaş Bursaspor ilk yarıyı 57-25 skor ile kapatıyor. Üçüncü çeyrekte artık oyunun kesin kendilerinde oduğunu düşünen Tofaş kontrolü kaybetmeden daha fazla araya açtı ve skoru 66-30 yaptı.  

Gelerek bitirdi. Son çeyrekte için artık ümit kalmayınca kendilerini iyice bırakan Bursaspor skoru ve maçı 109-59 galip ayrıldı. 

Tofaş Bursaspor Maç Ayrıntıları 

Maç : Nilüfer TOFAŞ salonun da yapıldı 

 • Maçta bulunan hakemler şunlardı: Aytuğ Ekti, Can Mavisu, Hüseyin Çelik 
 • TOFAŞ takımı oyuncuları:Tarık Phillip 14, Devin Williams 19, Berkan Durmaz 11, Berk Uğurlu 6, Muhaymin Mustafa 9, Rion Cortez Brown 16, Muhsin Yaşar 19, Barış Ermiş 5, Batın Tuna 4, Ömer Yavaş 2, Ata Can Atsüren, Bora Satır 4 
   
 • FRUTTI EXTRA BURSASPOR takımı oyuncuları: Gabriel Olaseni 10, Gian Lopez 15, Christopher James Jones Jr. 3, İzzet Türkyılmaz, Can Maxim Mutaf, Perry Jones 20, Ender Arslan 5, Dusan Cantekin 2, Tuğberk Gedikli 2, Mykal Reginald Riley 2, Tevfik Akdamar 
   
  1’İNCİ PERİYOT: 24-13 
   
  İLK YARI: 525 
   
  3’ÜNCÜ PERİYOT: 75-37  
Tofaş Bursaspor Maç

Diğer basketbol ile ilgili haberler için tıklayın.