TOFAŞ DEPLASMANDA GALİP

ING basketbol süper Ligi kapsamında yapılan 27. haftanın daha önce ertelenen karşılaşmasında Tofaş konuk olduğu Ali Ağa Petkim karşılaşmasından 21 sayı fark atarak 83-62 galip ayrılan taraf oldu. Tofaş sezon kapsamında 17. galibiyetini elde ederken ev sahibi Ali Ağa Petkimspor lig kapsamında 18. mağlubiyetini almış oldu.

MÜCADELEDEN ÖNEMLİ ANLAR

Karşılaşmaya daha iyi başlayan taraf konuk ekip Tofaş yetenekli oyuncusu Berk Uğurlu’nun ellerinden bulmuş olduğu 3’lük ile ilk 6 dakikayı 5 sayı önde 15-10 skor ile kapatmayı başardı.  Zack, Wimbush ve Vasiliauskas gibi yetenekli oyuncularının göstermiş olduğu performans ile yakaladığı 10 sayılık harika seri ile iyi bir geri dönüş yapan ve 20-15 üstünlük kurmayı başaran ev sahibi Aliağa Petkimspor, ilk çeyreği 20-19 üstün bitirmeyi başardı.

Mücadelenin ikinci çeyreğinde güzel oyununa devam eden ev sahibi ekip Aliağa Petkimspor liderliğini korumaya devam etti ve farkı 6 sayıya kadar çıkarmayı başarırken skoru 31-25 yapmayı başardı. Periyodun geriye kalan bölümünde oynamış olduğu iyi basketbol sayesinde ev sahibi ekip soyunma odasına 3 sayı farkla 37-34’lük skorla önde gitmeyi başardı.

İKİNCİ DEVRE

Mücadelenin ikinci devresine yani 3. periyoda iyi bir başlangıç yapmayı başaran konuk ekip Tofaş karşılaşmada liderliği eline alırken 5-0’lık bir seri sonrası farkı 39-37’ye getirdi ve mücadelede öne geçti. Karşılaşmada dakikalar 25’i gösterirken konuk ekip Tofaş’ın 6 sayılık fark ile 46-40’lık üstünlüğü bulunuyordu. Periyodun kalan Bölümünde iyi performansına devam eden konuk ekip Tofaş farkı 15 sayıya kadar çıkarmayı başararak skoru 57-42 önde götürmeyi başardı ve periyodun devamında 12 sayı fark ile 59-47 bitirmeyi başardı.

Final periyodunda etkin bir performans ortaya koyan ve hücumda bulduğu sayılar ile farkı açmaya devam eden konuk ekip Tofaş son 5 dakikaya 24 sayı üstünlükle 76-52 üstün girmeyi başardı ve karşılaşmayı ise 83-62 kazandı. Konuk ekip Tofaş sezon kapsamında 17. galibiyetini elde ederken ev sahibi Ali Ağa Petkimspor lig kapsamında 18. mağlubiyetini almış oldu. Tofaş’ta en etkin performans gösteren üç isim Philip 16 sayı ile oynarken, Zubcic 11 sayı ve Purcell ise 17 sayı ile takımlarına katkı sağlayan oyuncular oldular.