TOFAŞ Ekibi Kula Belediyespor’a 3-2 Skorla Mağlup Oldu

TOFAŞ, Erkekler Voleybol 1’inci Ligi A Grubu’nun 22’inci hafta müsabakasında Jeopark Kula Belediyespor ekibine misafir oldu. 3-2 skorla sona eren yarış, mavi yeşilli ekibin mağlubiyeti ile tamamlandı.

TOFAŞ, Erkekler Voleybol 1’inci Ligi A Grubu’nda 22’inci hafta müsabakası için Jeopark Kula Belediyespor ile karşı karşıya geldi.

Mavi yeşilli ekibin konuk olduğu oyun, Manisa Kula Spor Salonu’nda gerçekleşti. İlk sette karşılaşmalı olarak ilerleyen müsabakada, Bursa ekibi teknik molaya 12-9 sayı ile geriden girdi. Setin sonunda daha iyi performans gösteren ekip, 21-25 sonuçla 1-0 öne geçmeyi de başardı.

Oyunun ikinci setine de gayet iyi bir performans ile başlayan Bursa ekibi, teknik mola için 4-12 sayı farkı ile üstünlüğü elde etti. Sonrasında da 20-25 seti alan Bursa, durumu da 2-0 yapmayı başardı.

TOFAŞ Lige Veda Etti

Üçüncü sette iki ekibin de kıran kırana mücadele ettiği oyunda, Kula ekibi seti 25-18 önde kapatarak durumu 2-1 yaptı. Sonrasında dördüncü sette de 25-12 üstünlük kuran ev sahibi, beraberliği getirerek maçı da beşinci sete taşımış oldu.

Son sette tie-break’ı 15-12 kaybeden TOFAŞ ekibi olurken, müsabakadan galip ayrılan ise 3-2 skorla ev sahibi oldu.

Sezon boyu 5 galibiyet, 17 mağlubiyet alan ve 11’inci sırada yer alan Bursa ekibi, bu yenilgi ile lige veda etti.