TOFAŞ Basketbol

TOFAŞ Galatasaray Doğa Sigorta Ekibine 5 Sayı Farkla Mağlup Oldu

ING Basketbol Süper Ligi’nde 21’inci hafta heyecanında TOFAŞ ve Galatasaray Doğa Sigorta ekipleri kıran kırana bir mücadeleye imza attı. Nefes kesen oyunun sonunda kazanan sarı kırmızılılar oldu. Oyun, 80-75 sona erdi.

ING Basketbol Süper Ligi’nin 21’inci haftasında TOFAŞ ve Galatasaray Doğa Sigorta ekipleri karşı karşıya geldi. Hem basketbol severlerin hem de taraftarların nefesinin kesildiği kıyasıya mücadele, 5 sayı farkla sarı kırmızılı ekibin üstünlüğünde sona erdi. 80-75 skorla tamamlanan maç, iki takım için de anlık olarak değişen basket sayılarına imza attı.

Her Periyot Kıran Kırana Geçti

Sarı kırmızılı ekip, bu mücadelenin sonunda edindiği galibiyet ile ligdeki 15’inci galibiyetini yaşarken, mavi yeşilli Bursa temsilcisi ise mücadele ile ligin 7’inci yenilgisine şahit oldu.

İlk periyodun sonunda 20-20 eşitlikle sona eren maç, ikinci periyotta Galatasaray’ın 38-35 sayı üstünlüğü ile sona erdi. Mücadelenin üçüncü çeyreğinde ise tek sayıya inen fark ile maçın son periyoduna 54-53 skorla aslanlar üstün girdi. Maçın son çeyreğinde TOFAŞ ekibi sayı farkını tekrar 2’ye indirse de, kazanan sarı kırmızılılar ol