Tolga Öngören

TOFAŞ Genel Menajeri Dünyada Basketbolun Durumunu Değerlendirdi

TOFAŞ Genel Menajeri Tolga Öngören, pandemi olarak da ilan edilen küresel salgın koronavirüs ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.  

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayının sonu itibariyle ilk vakanın görüldüğü yeni tip koronavirüsü, kısa sürede tüm dünyaya yayılarak binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. Bu sürecin en çok etkilediği alanlardan biri de spor organizasyonları ve bunun içerisinde de basketbol branşı oldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan TOFAŞ Genel Menajeri Tolga Öngören, koronavirüsün 7Days EuroCup tarafından da geç bir zaman diliminde ciddiye almak ile eleştirdi.

Dünyada Basketbol Bu Sezon Bitmiştir

Eleştiri yapan ve durumun ciddiyetini vurgulayan Öngören, konuyla ilgili EuroCup yönetimini İtalya’daki gelişmeler için uyardıklarını belirterek, geç kaldıklarını vurguladı. Durumun çok fazla büyütüldüğünü düşünmeleri sebebiyle bu kadar geç kaldıklarını da eleştiriden Menajer, ligin ertelenme durumuna ilişkin de yeni bir karar alınabileceğine vurgu yaptı.

Ligin ertelenmesinin daha doğru bir karar olduğunu vurgulayan Tolga Öngören, birkaç hafta içerisinde pozitif bir karar geleceğini de belirtti. Ayrıca salgının seyri sebebiyle bu sezon için tüm dünyada basketbolun bitmiş olduğuna ilişkin görüşünü de paylaştı.