Tofaş ING Basketbol Süper Ligi’nde Ne Durumda

Bursa; geçmişten bu yana basketbola büyük katkı veren bir şehir olarak dikkat çeker. Bursa basketbolu denildiği zaman akla ilk olarak Tofaş gelir.

ING Basketbol Süper Ligi’nde yer alan Tofaş; geçmişten günümüze kadar olan süreçte sayısız başarıya imza atmıştır. Gelin, Tofaş’ın ING Basketbol Süper Ligi’ndeki durumuna yakından bakalım!

Tofaş Ligde Altıncı Sırada Yer Alıyor

Tofaş; 2021 – 2022 sezonunda ING Basketbol Süper Ligi’nde şampiyon olmayı hedefliyor. Ancak, takdir edersiniz ki, Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko gibi takımların olduğu bir ligde şampiyon olmak kolay değil!

Tofaş; bugüne kadar ING Basketbol Süper Ligi’nde 15 maç oynadı. Bu maçların sekizini kazanmasını bildi. Ancak, yedi maçtan mağlubiyetle ayrıldı. 1292 sayı atarken 1224 sayı yedi. Güncel tarih itibariyle, ING Basketbol Süper Lig’de altıncı sırada olduğunu söyleyebiliriz. 23 puan toplayan Bursa temsilcisi; 2022 yılında çok daha iyi bir performans göstererek ligi olabilecek en iyi yerde bitirmeyi hedefliyor. Ardından, play-off’larda elinden gelenin en iyisini yapmaya hazırlanıyor.

Tofaş Ocak Ayında Hangi Maçlara Çıkacak?

Tofaş; son olarak 2 Ocak 2022 tarihinde Tofaş Spor Salonu’nda HDI Sigorta Afyon Belediyesi’ni konuk etti. Rakibini 145-55 gibi farklı bir skorla yenerek gövde gösterisi yaptı. Takdir edersiniz ki, Tofaş ile HDI Sigorta Afyon Belediyesi arasında ciddi bir güç farkı bulunuyor. Ancak, yine de takımın böylesine bir maçı 70 sayı farkla kazanması sevindirici bir gelişme idi. Tofaş; bu galibiyetle beraber ligde ben de varım dedi.

Herkesin bildiği gibi Covid-19 sebebiyle ING Basketbol Süper Ligi’nde ve THY Euroleague’de birçok maç ertelendi. Bu noktada, Ocak ayındaki maçların oynanıp oynanmayacağı belirsizliğini koruyor. Yine de Ocak ayında Tofaş’ı birbirinden zorlu maçların beklediğini söyleyebiliriz.

Tofaş; ilk olarak 8 Ocak 2022 tarihinde yine Tofaş Spor Salonu’nda Türk Telekom Spor’u ağırlayacak. Saat 15.30’da başlayacak olan bu mücadele; Tivibu Spor 2 ekranlarından canlı yayınlanacak. Tofaş’ın ligin güçlü ekiplerinden Türk Telekom Spor karşısında nasıl bir performans göstereceği merak ediliyor. Tofaş; 17. haftada İstanbul deplasmanına gidiyor. Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda Büyükçekmece Basketbol ile karşılaşacak olan Tofaş; rakibini yenmeye çalışacak. 15 Ocak 2022 tarihinde oynanacak bu maçın saat 15.30’da başlayacağını söyleyebiliriz.

Bursa temsilcisi; 18. haftada Tofaş Spor Salonu’nda Darüşşafaka’yı konuk edecek. Ocak ayının programında yer alan bu maçın tarihi henüz belirlenmedi. Buna ek olarak, 19. haftada Aliağa Petkim Spor ile deplasmanda karşılaşacak olan Bursa temsilcisi bu maçı da kazanmayı hedefliyor. İzmir’de oynanacak olan bu mücadelenin tarihi ve saati de belli olmadı.

Sonuç olarak, Tofaş’ı Ocak ayında Türk Telekom Spor, Büyükçekmece Basketbol, Darüşşafaka ve Aliağa Petkim Spor maçları bekliyor. Bursa temsilcisi; bu maçları kazandığı takdirde ligde daha iyi bir konuma gelebilir.