TOFAŞ Joventut Badalona karşısında

TOFAŞ Joventut Badalona karşısında  Basketbolda önemli yer tutan ULEB Avrupa Kupası son 16 . turunun 4. haftasında H Grubu’nda TOFAŞ, 28 ocak 2020 salı günü İspanya ekibi Joventut Badalona’yı kendi sahasında ağırlayacak. Tofaşın kendi spor salonunda meydana gelecek olan maç tam adres olarak Fethiye, Nilüfer Hatun Cd. No:133, Nilüfer/Bursa, Türkiye de gerçekleşecek. Saat 20.00’de başlayacak maç. 

  TOFAŞ Joventut Badalona karşısında olduğu zaman Yunanistan’dan Spiros Gkontas, Portekiz’den Sergio Silva ve İsviçre’den Sebastien Clivaz hakemler maçı yönetecek ve kontrol edecekler. Daha önceden tekrar karşı karşıya gelen Tofaş bursa basketbol takımı ve Joventut Badalona bu maç için heyecanlılar. Önceki maçta kaybeden Tofaş bu sefer Joventut Badalona karşılaşmasında galibiyet almak istiyor. Sıralama da 3. sırada olan Joventut Badalona  MoraBanc Andorra (90-87) ve TOFAŞ (88-84) maölarını kazanmış, deplasmanda Unicaja Malaga’ya (90-84) mağlup edilmiştir. 

Çeyrek final de kendi sahasında mağlubiyet almak istemeyen ve grubunun birincisi olarak tamamlamak isteyen tofaş bursa basketbol takımı, parkeden en az 5 sayı farkla galip ayrılması halinde olası bir puan eşitliğinde rakibine ikili averajda üstünlük sağlayacak. 

TOFAŞ, Joventut Badalona karşısında  sonra SOLGAR VİTAMİN TÜRKİYE KUPASI ÇEYREK FİNALİNDE TOFAŞ GALATASAAY İLE KARŞILAŞACAK 

Solgar vitamin Erkekler Türkiye kupası çeyrek finalinde Tofaş bursa basketbol takımı ve Galatasaray karşı karşıya gelecek. 11 Şubat 2020 tarihinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşecek maç tek maç üzerinden oynanacak. Tofaş Galatasaray karşılaşması saat 21.00’de başlayacak. 

Solgar Vitamin Erkekler Türkiye Kupası’nda çeyrek final kuralar çekilerek belirlendi. Crowne Plaza İstanbul Florya’da oldu bu çekiliş içın Tofaş’tan TOFAŞ Spor Kulübü’nü temsilen Genel Menajer Tolga Öngören ve Pazarlama ve İletişim Menajeri Can Efe Şekerci katıldı. çeyrek finalden sonra yarı finale kalan takımlar Dörtlü Final organizasyonu için Ankara’da bir araya gelecek. 14-16 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenecek .

TOFAŞ Joventut Badalona karşısında

Baş Antrenör Açıklama Baş antrenör Orhun Ene yapılan son maçların ardından güzel bir hafta geçirdiklerini ve önlerindeki maçlara ise daha çok odaklanacaklarını ifade etti. Itü ile karşılaşmanın oldukça güzel geçtiğini belirten baş antrenör diğer maçlarda da kendilerine güvendiklerini açıkladı.