TOFAŞ

TOFAŞ Kendi Evinde Darüşşafaka Ekibini 81-65 Skorla Mağlup Etti

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nda 8’inci hafta müsabakası için TOFAŞ ve Darüşşafaka Basketbol ekibi karşı karşıya geldi. Müsabakanın ev sahipliğini mavi yeşilliler yaptı. Parkeden galip ayrılan da 81-65 sayı farkıyla Bursa temsilcisi oldu.

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nun 8’inci hafta mücadelesi için TOFAŞ kendi evinde Darüşşafaka Basketbol ekibini konuk etti. Mavi yeşilli ekip, misafir takımı kendi evinde 81-65 skorla galip gelmeyi başardı.

Kendi evinde Darüşşafaka’yı ağırlayan ekip, Bursa Atatürk Spor Salonu’ndaki mücadelesinde maça Ege Peksarı, Batın Tuna, Hamza Çelik, Berke Büyüktuncel, Ege Demir beşlisi ile çıktı.

İlk sayıyı Ege ile bulan mavi yeşilli ekip, ilk çeyreği 25-19 skorla önde tamamlamayı başardı. İkinci periyotta ise yine baskınlığını kendi evinde kuran TOFAŞ ekibi, 42-33 skorla soyunma odasına önde girmeyi başardı.

Üçüncü Periyot Sonunda Fark Açıldı

Müsabakanın üçüncü çeyreğinde art arda gelen basketlerle sayıyı açan mavi yeşilliler, son çeyreğe de 61-48 sayı farkı ile önde girdi. Son periyotta artık Darüşşafaka ekibine karşı farkı açan Bursa temsilcisi, müsabakadan da 81-65 skorla galip ayrılmayı başardı.

Karşılaşma öncesinde ise iki ekibin oyuncuları ile beraber İdlib’te şehit düşen askerler anısına “Başımız Sağolsun” pankartı ile çıktılar ve müsabaka başlamadan önce de bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.