TOFAŞ ÖNEMLİ MAÇ KAZANDI

Temsilcimiz Tofaş FIBA Şampiyonlar Ligin’ de F Grubunda mücadele eden temsilcimiz 3. Hafta karşılaşmasında deplasman da Fransız ekibi SIG Strasbourg’u 76 – 74 mağlup etti.

Temsilcimiz Tofaş F Grubunda ki 2. Galibiyeti ile tanışırken Fransız rakibimiz SIG Strasbourg’u ise ilk mağlubiyetini yaşamış oldular.

Tofaş Gruptaki ilk karşılaşmasında kendi sahasında Oostende ile karşılaşmış ve sahadan 92 -83 üstün olarak ayrılmışlardı. İkinci karşılaşmalarında ise kendi sahasında bu kez BC Kalev/Cramo 81 – 77 mağlubiyet ile ayrılmışlardı.

F Grubunda ki üçüncü maçlar sonrasında temsilcimiz Tofaş liderlik koltuğunda otururken SIG Strasbourg ikinci sırada BC Kalev/Cramo üçüncü sırada yer alırken son sırada ise BC Oostende takımı yer aldılar.

TEMSİLCİMİZ TOFAŞ’DAN DEPLASMANDA ÖNEMLİ GALİBİYET

Temsilcimiz Tofaş FIBA Şampiyonlar Ligin’ de deplasmanda alıkları önemli galibiyet sonrasında F Grubun da liderliğe yükselmiş odular.

Strasbourg kentindeki Rhenus Spor Salonu’ nda karşılaştığımız Fransız ekibi SIG Strasbourg‘ u karşılaşmanın ilk çeyreğinde 25 – 13 ile önde tamamlayan temsilcimiz Tofaş ikinci çeyrekte ise rakibi SIG Strasbourg’ a göre daha az sayı ürete bildi. İkinci çeyreği rakibimiz SIG Strasbourg’u 21 – 15 ile önde tamamlarken karşılaşmanın ilk devresine temsilcimiz Tofaş 6 sayı fark ile önde tamamladı. İlk yarı Tofaş 40 – 34 SIG Strasbourg sonuçlandı.

Temsilcimiz Tofaş ikinci yarıda karşılaşmaya üstün başlayan taraf olurken üçüncü çeyrekte aradaki sayı farkı 5 ‘ e kadar çıkmış oldu. Üçüncü çeyrekte temsilcimiz Tofaş 20 sayı bulabilirken rakibimiz SIG Strasbourg 21 sayı ürettiler.

Karşılaşmanın son çeyreği ise iki takımın da kıyasıya mücadelesi ile geçerken temsilcimiz Tofaş rakibi SIG Strasbourg’u 76 – 74 mağlup etmiş oldular.

TOFAŞ’IN SAYILARI

SIG Basket Strasbourg: Yannis Morin 14 sayı, 4 rbd, 2 asist, Matt Mitchell 13 sayı, 2 rbd, 1 asist, John Daniel Roberson 12 sayı, 2 rbd, 3 asist, DeAndre Lansdowne 9 sayı, 2 rbd, 3 asist, Jaromír Bohačík 9 sayı, 2 rbd, 2 asist, Ike Joseph Udanoh 7 sayı, 9 rbd, 2 asist, Léopold Cavalière 4 sayı, 4 rbd, 3 asist, Jean-Baptiste Maille 2 sayı, 2 rbd, 1 asist, Antonio Lamar Crocker 2 sayı, 3 rbd, 6 asist, Gaylor Curier 2 sayı.

TOFAŞ Spor Kulübü: Francisco Javier Cruz Saldivar 23 sayı, 3 rbd, 5 asist, Elgin Cook 15 sayı, 1 rbd, 1 asist, Tomislav Zubčić 13 sayı, 5 rbd, Kasey Shepherd 9 sayı, 3 rbd, 2 asist, Muhsin Yaşar 6 sayı, 6 rbd, 3 asist, Jeremy Simmons 6 sayı, 3 rbd, 1 asist, Berk İbrahim Uğurlu 4 sayı, 2 rbd, 4 asist, Yiğit Arslan 1 rbd, 2 asist, Emre Tanışan 1 rbd.

SIG Basket Strasbourg: 34 – 40 Tofaş ( ilk yarı )

SIG Basket Strasbourg 74 – 76 Tofaş ( maç sonu )