Tofaş Önemli Maçlarını Kaybetti

Bursa; Türk basketboluna önemli katkılar sağlamış bir şehirdir. Balkan göçmeni nüfusun bir hayli fazla olduğu bu şehirde basketbola duyulan ilgi her geçen gün artar. 90’lı yıllardan bu yana birçok ismi altyapıdan yetiştirerek milli takıma gönderen Tofaş; güncel tarih itibariyle de yetenekli gençleri keşfetmek adına altyapı seçmelerine devam ediyor. 

Tofaş; 2022 – 2023 sezonuna en iyi şekilde hazırlanıyor. Camianın geçtiğimiz sezon yapılan hatalardan ders çıkardığı aşikar! Bursa temsilcisi; 2021 – 2022 sezonunu dokuzuncu sırada bitirmişti. Normal sezondaki otuz maçın yalnızca 16’sını kazanabilmişti. 14 maçı kaybetmesinden dolayı kendisini play-off dışında bulmuştu. Uzun bir aranın ardından ING Basketbol Süper Ligi play-off etabında yer alamayan Tofaş’ın geçtiğimiz sezon önemli maçlarda yaptıklarına yakından bakmak ister misiniz? 

Bursa Temsilcisi Ligin Favorilerine Karşı Galibiyet Alamadı 

Tofaş’ın 2021 – 2022 sezonunda başarısız olması; takımın bilhassa ligin favorileri olarak gösterilen Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko ve Galatasaray Nef karşısında aldığı kötü sonuçlarla ilgili! Tofaş; 31 Ekim 2021 tarihinde kendi sahasında Anadolu Efes’i konuk etti. Güçlü rakibi karşısında favori değildi. Ancak, saha ve seyirci desteğini de arkasına alarak bir sürprize imza atmak istiyordu. Fakat, 94-107 kaybetti.

Bursa temsilcisi; 19 Aralık 2021 tarihinde deplasmanda Fenerbahçe Beko ile karşı karşıya geldi. Sarı lacivertli takım karşısında iyi bir oyun ortaya koyamadı. Rakibine 72-82 mağlup oldu. Bu maçtan bir hafta sonra kendi sahasında Galatasaray Nef’i konuk etti. Sarı kırmızılı takım; Tofaş karşısında baştan sona kadar harika bir oyun sergiledi. Maçı da 88-77 kazandı. Tofaş; bir yenilgi daha alarak taraftarlarını üzmeye devam etti. 

Tofaş; sezonun ikinci yarısında Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko ve Galatasaray Nef karşısında galibiyet almak istiyordu. İlk olarak, Anadolu Efes ile deplasmanda karşılaştı. Rakibine İstanbul’da 77-84 mağlup oldu. 16 Nisan 2022 tarihinde Fenerbahçe Beko’yu kendi sahasında ağırladı. Bu maçı da 78-82 kaybetti. Bu maçtan kısa bir süre sonra bu defa Galatasaray Nef’e konuk oldu. Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan maçı 89-90 kaybetti. Sonuç olarak, bu üç takım ile oynamış olduğu toplam altı maçı da kaybederek son yılların en kötü performanslarından birisine imza attı. 

Berk İbrahim Uğurlu Sezonun Hayal Kırıklıklarından Birisi Oldu

Türk basketbolunun çok şeyler beklediği isimler arasında yer alan Berk İbrahim Uğurlu; 2021 – 2022 sezonunda Tofaş’ta forma giydi. 26 yaşındaki isim; Tofaş’ta göstereceği performans ile milli takımın geniş kadrosu içerisinde yer almayı hedefliyordu. Ancak, sezon içerisinde süre aldığı maçlarda vasatı aşamadı. 

Berk İbrahim Uğurlu; Galatasaray Nef, Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes ile oynanan maçlarda beklentileri karşılayamadı. Söz konusu maçlarda on sayıya dahi ulaşamadı. Bu performansıyla da Tofaş taraftarlarını üzdü.