tofaş

TOFAŞ Rakibini Kendi Evinde Mağlup Etti

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nun 4’üncü haftasında Tarsus Amerikan Koleji Spor Kulübü ekibini kendi evinde ağırlayan TOFAŞ, parkeden 66-61’lik skorla galip ayrılmayı başardı. Mücadelenin kaderini belirleyen sayı ise son saniyelerde Berkan Durmaz’ın üçlüğü ile geldi.

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nda 4’üncü hafta heyecanı TOFAŞ ve Tarsus Amerikan Koleji Spor Kulübü arasında yaşandı. Kendi evinde mücadele veren Bursa ekibi, müsabakadan 66-61 skorla ayrıldı.

Heyecan veren basketbol maçı, Yıldırım Şahin Başol Spor Kompleksi’nde oynandı. Seyircisiz olan maçta TOFAŞ ekibinde müsabakaya Bora Satır, Berkan Aksu, Ömer Yavaş, Berke Büyüktuncel ve Berkcan Keskindemir beşlisi ile başlanıldı.

İlk çeyreği 21-16 önde tamamlayan ekip, hakimiyeti ise rakibine karşı kaybetmemekte ısrarcı bir performans sergiledi. İkinci çeyrekte de 33-23 üstün gelen ekip, son çeyreğe de 49-39 önde girmeyi başardı.

Berkan’ın Serbest Atışları Müsabakayı Kazandırdı

Dördüncü periyoda da Berkcan ve Bora ile sayı farkı edinen ekip, özellikle de Batın Tuna ve Berkan Aksu’nun atmış olduğu basketlerle üstünlüğünü son dakikaya kadar korumayı da başardı. TOFAŞ ekibi, mücadelesini Berkan’ın atmış olduğu serbest atışlarla da destekleyerek parkeden 66-61 skorla üstün geldi.