TOFAŞ Seyirci Kaldı

Bu sezon hem ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde hem de FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde dikkat çeken sonuçlar çıkartan TOFAŞ Basketbol, buna rağmen her iki alanda da hedeflerinin gerisinde kaldı ve bu durum Yeşil Mavili taraftarlarda ciddi bir hayal kırıklığı yarattı. Bununla birlikte ING Türkiye Basketbol Süper Ligi Play-Off aşamasına katılmayı başaramayan Bursa temsilcisi, serilerde ortaya çıkan sonuçları gördükçe ne kadar pişman olsa haklı.

Finaller Olmadı

Bu sezon ING Türkiye Basketbol Süper Ligi ve FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde taraftarlarını ve basketbolseverleri heyecanlandırmayı başaran TOFAŞ Basketbol, buna rağmen her iki alanda da hedeflediği sınırları aşamadı.

Bu durum taraftarlar ve basketbol camiasında ciddi bir hayal kırıklığı yaratırken, Bursa temsilcisi ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde de Play-Off aşamasına kalamadığı için ister istemez gelecek sezonun planlamalarını yapmaya başladı.

Öte yandan serilerde ortaya çıkan sonuçlara bakıldığı zaman Yeşil Mavili takımın taraftarları oyunculara ve koç Ahmet Çakı’ya ne kadar sitem etseler haklılar. Zira Anadolu Efes, Fenerbahçe ve Darüşşafaka gibi bu aşamanın önde gelen takımlarının tamamı rakipleri karşısında maç kaybettiler ve işi son maça bırakmak zorunda kaldılar.

Bu bağlamda eğer Play-Off aşamasına kalabilmiş olsa bu takımlardan biriyle eşleşecek olan TOFAŞ Basketbol adına bu durumun gerçekleşememesi de gerçekten çok can sıkıcıydı. Hele ki favorilerin beklenen formlarından geride kalmış olmaları Bursa temsilcisinin taraftarlarını oldukça üzdü.

Bursa’nın Diğer Yakası

Öte yandan yine basketbolda Bursa’yı temsil eden Frutti Extra Bursaspor, Play-Off aşamasına 8’inci sıradan girdiği için lider Fenerbahçe Beko ile eşleşti. Sarı Lacivertli takım karşısında oynadığı ilk maçta iyi işler de çıkartan takımın buna rağmen mağlubiyetten kaçınamadığını da hatırlatmakta fayda var.

Ancak Bursa’nın diğer yakasındaki takımın zaten tek başına ULEB Avrupa Kupası’nda yazdığı öyküyle bile belki de ING Türkiye Basketbol Süper Ligi şampiyonu olacak takımın önüne geçtiğini dile getirmek yanlış olmaz.

Bursa’nın bir yakası bu kadar başarılı bir sezon geçirirken diğer yakasında beklentilerin altında kalan bir TOFAŞ Basketbol görüyor olmak da taraftarların can sıkıntısını arttıran durumlardan biri oldu. Yeşil Mavili taraftarlar sezon boyunca takımı yalnız bırakmamak adına ellerinden geleni yaptılar ancak bu durumun karşılığını alabildikleri konusunda hemen hemen hepsinin belirli kuşkuları söz konusu.

TOFAŞ Basketbol gelecek sezona çok daha iyi olabilmek adına planlamalar yaparak hazırlanıyor. Bununla birlikte takımın kuvvetli altyapısından yetişen yıldız adayları şu an için taraftarların tek tesellisi olarak gözüküyor.

Uzun bir aradan sonra tam anlamıyla cevher olan altyapısına tekrardan dönüş yapan Yeşil Mavili takım bu bağlamda başta Berke Büyüktuncel olmak üzere pek çok basketbolcusundan çok fazla beklenti içerisine girmiş durumda ve tüm taraftarlar genç oyuncuların yapacaklarını heyecanla ve merakla bekliyorlar.