TOFAŞ Spor Kulübü 2021 – 2022 Sezonunu Geride Bıraktı

Avrupa’da bu sezon ülkemizi Basketbol Şampiyonlar liginde temsil eden ekiplerden biri olan TOFAŞ spor kulübü grup aşamasını başarı ile tamamladı. TOFAŞ basketbol takımı gruplarda F grubunda mücadele etti. Temsilcimizin yer aldığı F grubunda Fransa temsilcisi Strasbourg, Belçika temsilcisi Oostende ve Estonya temsilcisi BC Kalev/Cramo takımları bulunuyordu. Temsilcimiz F grubunda 6 maçta 4 galibiyet elde ederken 2 kez de mağlup oldu ve grup aşamasını 1. Sırada tamamladı. TOFAŞ basketbol takımı 483 sayı üretirken potasında 463 sayıya engel olmayı başaramadı.

Winner Stage’e yükselmeyi başaran TOFAŞ basketbol kulübü J grubunda yer aldı. Temsilcimizin J grubundaki rakipleri İspanyol ekiplerinden Manresa, İtalya ligi ekiplerinden Treviso ve ülkemizin bir başka temsilcisi Darüşşafaka SK yer alıyordu. Winner Stage J grubunda da 4 galibiyet ve 2 yenilgi alan TOFAŞ basketbol takımı 483 sayı kaydederken 440 sayıyı da kendi potasında görmüştü.  Bu sonuçlar ile J Grubunu 2. Sırada tamamlayan TOFAŞ basketbol takımı Play Off turuna çıkmayı başardı.

Play Off turunda Lenovo Tenerife ile eşleşen temsilcimiz 1. Maçta deplasmanda 78 – 77 skor ile mağlup olurken 2. Maçta kendi evinde 73 – 74 skor ile mağlup olarak Basketbol Şampiyonlar ligine veda etti.

ING Basketbol Süper liginde ise normal sezonu 30 maçta 16 galibiyet elde ederken 14 maçta ise mağlup oldu ve bu sonuçlar ışığında 9. Sırada yer alan TOFAŞ basketbol takımı play offlara kalma şansını kaybetti. Bu sebeple TOFAŞ basketbol takımı ING Basketbol Süper liginde play offlarda mücadele etme şansını elde edemedi ve sezonu erkenden kapattı.

TOFAŞ Başantrenör Ahmet Çakı ile Anlaşarak Yollarını Ayırdı

TOFAŞ basketbol takımı sezonun tamamlanması ile Başantrenör Ahmet Çakı ile karşılıklı anlaşarak ayrıldığı açıklandı. TOFAŞ kulübünden yapılan açıklamada 2021 – 2022 sezonunda Basketbol A takım Başantrenörlüğü gerçekleştirilen Ahmet Çakı ile yeni sezon öncesi karşılıklı anlaşma sağlanarak yollar ayrılmış olduğu ifade edilirken koç Ahmet Çakı’ya da TOFAŞ Basketbol takımına yapmış olduğu katkılardan ötürü teşekkürünü ifade etti ve kariyerinin sonraki süreçlerinde koç Ahmet Çakı’ya başarılar dileyerek. Bu ayrılığı kamuoyuna duyurdu.

TOFAŞ Spor Kulübünde Yunan Koç Dimitris Priftis Dönemi Başladı

Başantrenör Ahmet Çakı’dan boşalan göreve Yunan Koç Dimitris Priftis göreve getirildi. 53 yaşındaki tecrübeli Başantrenör TOFAŞ Spor Kulübü ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Son Olarak THY Euroleague takımlarından Panathinaikos OPAP Athens’i çalıştıran koç Dimitris Priftis kariyerinde 2016 yılında Aris’te görev aldığı sırada Yunanistan liginde Sezonun en iyi koç’u seçilmişti. Tecrübeli koç için TOFAŞ Spor kulübü yapılan açıklamada hoş geldin dileklerini iletirken TOFAŞ Basketbol Takımı başındaki görevinde de başarı dileklerini ileterek kamuoyuna transferi duyurdu.