tofaş

TOFAŞ Spor Kulübü 50 Pota Projesi İle Spora Destek Verdi

TOFAŞ Spor Kulübü, çok konuşulan 50 Pota projesini 17 Eylül’de hayata geçirerek büyük bir örnek oldu. Bursa’nın çeşitli yerlerine proje kapsamında gençlerin ve sporu sevenlerin basketbola yönelmesi için 50 adet basketbol sahasının yapılacağı duyuruldu.

TOFAŞ Spor Kulübü, 50 Pota projesi ile, büyük bir örnek olmayı başardı. 17 Eylül’de hayata geçirilen önemli proje ile, Bursa’nın çeşitli yerlerine toplamda 50 tane basketbol sahasının yapılacağı açıklandı. Yerel yönetimlerin iş birlikleri ile şehrin pek çok çeşitli semtine hazırlanacak olan basketbol sahaları ile gençler artık istedikleri kadar basketbol oynamanın keyfini yaşayacak.

17 Eylül tarihinde hayata geçirilen önemli projenin TOFAŞ Spor Kulübü ile hazırlamış olduğu hedef ise Bursa şehrinin basketbol şehri olması olduğu belirtildi. Bursa’yı basketbol şehri yapma hedefi ile şehirdeki belediyelerin de desteği ile 50 pota projesi tüm dünyaya olduğu gibi ülkeye de örnek olmayı başardı.

Örnek Proje

Spora olan katkı açısından büyük öneme sahip olan projenin açılış töreni ise Osmangazi ilçesinde gerçekleşti. Törene katılım gösterenler arasında ise Türkiye Basketbol Federasyonu’nun üst düzey yöneticisi Ömer Onan, TOFAŞ’ın üst düzey yöneticisi Cengiz Eroldu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik ve TOFAŞ Basketbol Takımı’nın da teknik heyeti ile oyuncuları yer almıştı.