TOFAŞ Spor Kulübü’nden Covid-19 Kapsamında Bilgilendirme Yayınlandı

Dünyada küresel salgın halini alan yeni tip koronavirüs, tüm dünyayı etkisini almayı sürdürürken, binlerce kişinin de hayatını kaybetmesine neden oldu. Bu süreçten olumsuz etkilenen Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı’na ise spor kulüplerinden destek geldi. TOFAŞ Spor Kulübü ekibi, yaşanılan üzücü durum sebebiyle kulübü ve taraftarları bilgilendirdi.

Koronavirüs tedbirlerinin yer aldığı Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı’nda bazı oyuncular ve idari çalışanlara belirtilerin görünmesinin ardından sarı lacivertli kulübü geçmiş olsun dilekleri ile destekleyen TOFAŞ Spor Kulübü, duruma ilişkin bir de bilgilendirme sundu.

Tüm Faaliyetler Durduruldu

Gereken tüm önlemlerin büyük bir hassasiyet ile uygulanmakta olduğunu söyleyen TOFAŞ Spor Kulübü, tedbir gereğince 13 Mart 2020 tarihinde tüm alt yapı faaliyetlerinin durdurulduğu bilgisini paylaştı.

Öte yandan Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’nde de temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinin detaylı bir şekilde yapıldığını belirten mavi yeşilli kulüp, basketbol A Takımı’nın da sadece 2 antrenman gerçekleştirmiş olduğu ve Fenerbahçe Beko deplasmanına günü birlik olarak gidip geldiklerini belirterek, karşılaşma sonrası için kulübün önlemleri gereği antrenmanlara ara verildiği açıklandı.

Tesislerdeki tüm faaliyetlerin de durdurulduğunu belirten Bursa temsilcisi kulüp, sporcuların, teknik ve idari kadronun da sağlık durumları ile yakından ilgilenmekte olduğunu ayrıca yapmış olduğu açıklamaya not düştü.