TOFAŞ

TOFAŞ TED Ankara Koleji Ekibine 2 Sayı Farkla Mağlup Oldu

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nun 6’ıncı haftasında, TOFAŞ ve TED Ankara Koleji ekipleri karşı karşıya geldi. 75-73 skorla sona eren müsabaka, Bursa ekibinin yenilgisi ile sona erdi.

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nda 6’ıncı hafta için TOFAŞ ve TED Ankara Koleji karşı karşıya gelsi. TOBB ETÜ Spor Salonu’nda oynanan müsabaka, 75-73 skorla sona erdi. Oyunun kazananı TED Ankara Koleji ekibi oldu.

Bora Satır, Batın Tuna, Ömer Yavaş, Hamza Çelik ve Ege Demir beşlisi ile oyuna başlayan Mavi Yeşilli ekip, ilk periyodu 19-15 skorla geride tamamladı.

İkinci periyoda ise Batın Tuna ile hareketli başlayan Bursa temsilcisi, bu çeyreği de üstün tamamlayamadı ve 39-30 skorla ilk yarıyı geride kapattı.

Eşitlik Sağlanmıştı

Üçüncü çeyrekte de baskınlığını artırmak isteyen mavi yeşilli ekip, farkı 5’e indirse de, son periyoda 53-44 skorla girmiş oldu. Müsabakanın son çeyreğinde ise farkı kapatan ve 67-67 eşitliği elde eden TOFAŞ ekibi, skoru koruyamadı ve müsabakadan 75-73 skorla parkeden mağlup olarak ayrıldı.

Oyunun en önemli oyuncularından biri 17 sayı ve 5 ribaund, 2 asist ile Berkcan Keskindemir olurken, onu takip eden oyuncu ise 12 sayı, 11 ribaund ve double-dobule ile Ömer Yavaş