TOFAŞ Unicaja Malaga Maçı Sonucu

TOFAŞ, Unicaja Malaga Maçı Sonucu .Tofaş basketbol takımı ile unicaja Malaga bugün karşı karşıya geldi. Unicaja Malaga İspanya basketbol takımı ile Tofaş bursa basketbol takımı maçı ispanyada Malaga şehrinde yapıldı. LİGDE 4Ç SIRADA OLAN VE BU MAÇIN H GRUBUNUN LİDERİNİ BELİRLEYECEK ÇOK ÖNEMLİ BİR MAÇ OLMASINDAN DOLAYI; Tofaş Bursa basketbol takımı oldukça bu maçı önemsiyor ve galibiyet almak istiyordu.  Unicaja Malagaile yapılan 2. tur maçı da ilk maç gibi mağlubiyet ile sonuçlandı. Bu durumda olduça canı sıkılan Tofaş bursa basketbol takımı bu maçın kendileri için önemli olduğunu önceden belirtmişti. 

TOFAŞ, Unicaja Malaga Maçı Sonucu; Ayrıntıları

Karşılaşma İspanyada oldu ve karşı takım  Unicaja Malaga maça oldukça güçlü başladı. Yine de tofaş bursa basketbol takımı maçı döndürdü ve çok iyi bir şekilde oyunu dengeleyebildi ve 21-20 skor ile 2. çeyreğe önde girmeyi başardı. Maçı bu şekilde sürdürebilen Tofaş bursa basketbol takımı ikinci çeyreğin son kısımlarında karşı takım Unicaja Malaganın atakları ile geride kaldı ve 43-34 skor ile aradaki farkı kapatamayarak soyunma odasına girdi. 

Yine de moralini bozmayan Tofaş basketbol Takımı Unicaja Malaga karşısında aradaki 13-0 farkı kapatarak büyük bir başarı aldı ve 3. çeyreği 59-59 eşit skor ile bitirdi. Oldukça çekişmeli olan maç son periyoda kadar kimin galibiyet geleceğini söylemek zor anları yaşattı.  Maçın son periyodunda dengeyi koruyan ve gücünden taviz vermeyen Tofaş basketbol takımı Unicaja Malaganın son dakikalarda temposunu arttırması ile 76-68 üstünlükle galibiyet almayı başardı. 

TOP 16 H Grubu olan takımımız TOFAŞ Bursa basketbol takımı, Unicaja Malaga basketbol takımının sahasında karşılaştı .  Grup birinciliği için oldukça önemli kabul edilen maçı 76-68’lik mağlubiyet alarak sahadan ayrılan Tofaş Bursa basketbol takımı oldukça güzel bir maç çıkarttılar. son periyoda kaddar oldukça çabalayan takımımız son .eyrekte aldığı skor farkı 76-68’lik mağlubiyet ile ayrıldı

Karşılaşmanın skorları

  1. Çeyrek sonucu: 20-21 
  1. Çeyrek sonucu: 43-34 (23-13) 
  1. Çeyrek sonucu: 59-59 (16-25) 
  1. Çeyrek sonucu: 76-68 (17-9 
TOFAŞ Unicaja Malaga Maçı Sonucu

Farklı basketbol takımlarından haberder olmak ve makalelerine okumak isterseniz tıklayın.