TOFAŞ Unicaja Malaga: 84-82

TOFAŞ Unicaja Malaga: 84-82 Tofaş basketbol takımının bugün İspanya takımı olan Unicaja  Malaga ile maçları vardı.  Kendini zaten ülkemizde normal liglerde göstermiş olan Tofaş Basketbol takımı uluslararası girdiği virajda da kendini gösterdi. 7Days EuroCup TOP 16 Turu’nda H Grubu’ndaki ilk maçına çıkan TOFAŞ basketbol takımı maç da harikalar yarattı ve maçı kazandı. Gruba kazanan olarak girmeyi başardı. 

Kendi sahasında unicaja Malaga ispanyol takımı ağırlayan Tofaş maça hızlı şekilde başladı. Son dakikalara kadar oldukça çekişmeli giden maç izleyiciler ve stadyumda ki diğer konuklar için çok keyif verici bir maç oldu. Iki takımda kendi adlarına oldukça iddialı başlarken Tofaş kendisi için bir ilk olan uluslararası alanda basketbol maçını kendinilerini gösterebilecekleri bir şans olarak kabul etti. 

Kendilerini ve başarılarını da 84-82 skoruyla gösterdiler oldukça heyecan verici bu maçı çoğu bilet alamayan ve biletlerin tükenmesinden dolayı stadyuma gelemeyen kişiler canlı olarak internet üzerinden ya da maçı canlı yayın yapan kanallarda izlediler. 

Ilk kez mücadele ettiği 7Days de ilk başarısını gösteren Tofaş basketbol takımı içim bambaşka bir yol açılmış durumda. Diğer 7Days Maçlarında da aynı başarıyı sürdüreceğine inanıyor başarılarının devam edeceğine inanıyoruz. 

Tofaş Unicaga Malaya Maçı Aytrıntıları 

Tofaş ile Unicaga Malaya isponyol takımının maçı : Nilüfer TOFAŞ salonunda gerçekleşti, 
HAKEMLERi n isimleri: Piotr Pastusiak (Polonya), Igor Dragojevic (Karadağ), Renaud Geller (Belçika) 
TOFAŞ basketbol takımı oyuncu kadrosu: Berk Uğurlu 11, DJ White 9, Tarık Phillip 17, Matt Lojeski 13, Devin Williams 15, Barış Ermiş 7, Muhsin Yaşar 4, Berkan Durmaz 6, Muhaymin Mustafa 2 
UNICAJA MALAGA isponyol takımı oyuncu kadrosu: Jaime Fernandez 10, Axel Toupane 4, Dario Brizuela 9, Frank Elegar, Melvin Ejim 16, Deon Thompson 20, Alberto Diaz 5, Adam Waczynski 8, Ruben Guerrero 2, Volodymyr Gerun 8 
 

1’İNCİ PERİYOT: 26-22 
İLK YARI: 48-44 
3’ÜNCÜ PERİYOT: 71-63 
5 FAUL: 28.41 Dario Brizuela (Unicaja Malaga) 

Tofaş basketbol takımı ile ilgili diğer makaleler için tıklayın. 

DİĞER BASKETBOL TAKIMLARININ HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN.