Tofaşımız Galatasaray NEF’e 90-89 Mağlup Oldu

ING Basketbol Süper Ligi’nde normal sezon heyecanı sürüyor. Frutti Extra Bursaspor ile beraber Bursa’yı temsil eden Tofaş’ımız; 29. haftada Galatasaray Nef ile deplasmanda karşılaştı. 24 Nisan 2022 Pazar gününün programında yer alan maç saat 15.30’da başladı. Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan maçı çok sayıda seyirci izledi.

Takımımız; baştan sona kadar büyük bir çekişmeye sahne olan maçı yalnızca bir sayı farkla kaybetti. Gelin, takımımızın 90-89 kaybettiği bu mücadelenin detaylarına yakından bakalım!

Takımımız Maç Boyunca Üstün Bir Oyun Sergiledi

tofaş

Tofaş’ımız; normal sezonu en iyi yerde bitirmek ve play-offlarda alacağı sonuçlarla taraftarlarını sevindirmek istiyor. Bu noktada, yeni antrenör ile beraber çıkışa geçen Galatasaray Nef’i yenerek hedeflerimize bir adım daha yaklaşmak istiyorduk.

Tofaş’ımız; deplasmanda olmasına rağmen maça oldukça iyi başladı. Oyunun hem savunma hem de hücum tarafında üstün olduğunu ilk dakikadan itibaren belli etti. Galatasaray seyircisinin takımlarına olan desteğinden etkilenmedi. Takımımız; ilk periyodu 24-13 önde tamamladı. Galatasaray Nef; ikinci periyoda çok daha iyi bir başlangıç yaptı. Tofaş’ımız; ilk periyottaki kadar olmasa da iyi bir oyun sergiledi. Galatasaray Nef; bu periyotta 19-16 gibi bir skorla üstünlük yakalasa da takımımız soyunma odasına 40-32 önde gitti.

Herkes, ev sahibi Galatasaray Nef’in üçüncü periyotta neler yapacağını merakla bekliyordu. Tofaş’ımız; birinci ve ikinci periyottaki oyununa devam etse de rakibine oyun anlamında boyun eğdiği zamanlar da oldu. Galatasaray Nef; saha ve seyirci desteğini de arkasına alarak üçüncü periyotta üstünlük kurdu. Her iki takım da bu periyotta yirmişer sayı kaydetti. Tofaş’ımız; dördüncü periyoda 60-52 önde girdi.

Karşılaşmanın dördüncü periyodunda ciddi bir çekişme söz konusu idi. Galatasaray Nef; bu periyotta net bir şekilde üstün olan taraftı. Takımımız; rakibinin ataklarına engel olamadı. İlk üç periyodun aksine son periyotta savunmada oldukça zorlandı. Galatasaray Nef; dördüncü periyodu 26-18 önde tamamladı. Buna göre, maçın normal süresi de 78-78’lik eşitlikle tamamlandı.

Galatasaray Nef Zorlu Maçı Uzatmalarda Kazandı

Takımımız; maçın uzatma bölümünde elinden geleni fazlasıyla yaptı. Ancak, Galatasaray Nef; her bir saniyesi heyecan içerisinde geçen bu maçın uzatma bölümünde takımımıza 12-11’lik üstünlük kurdu. Sarı kırmızılı takım; maçı da 90-89 kazanmasını bildi.

Tofaş’ımız; maç sonunda yalnızca bir farkla mağlup olmanın şokunu yaşıyordu. Oyuncularımızın ne kadar üzgün oldukları yüzlerinden belli oluyordu. Fakat, ING Basketbol Süper Ligi’ndeki hedeflerimiz sona ermedi. Takımımız; kalan maçlarda ve play-off turunda elinden gelenin en iyisini yapmaya devam edecek.

Maçın En Skorer İsmi Kim Oldu?

Tofaş’ımızda maçın en skorer isminin attığı 19 sayı ile Elgin Rashad Cook olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, Tyler Ennis de maçı 16 sayı ile tamamladı. Muhsin Yaşar; takımına on sayılık katkıda bulundu.