Tofaş’ın Performansıyla Dikkat Çeken İsimleri Kimlerdir

Tofaş; bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde altıncı sırada bulunuyor. Bursa temsilcisi; 2021 – 2022 sezonunda şu ana kadar 19 maça çıktı. Bu maçların 12’sini kazanmasını bildi. Yedi maçtan yenilgiyle ayrıldı. Attığı 1648 sayıya karşılık olarak potasında 1552 sayı gördü. 31 puan ve 96 averaj ile dikkat çeken Tofaş; lider Fenerbahçe Beko’nun yalnızca üç puan gerisinde bulunuyor.

Takdir edersiniz ki, ING Basketbol Süper Ligi; bu sezon birçok sıkıntı ile karşı karşıya kaldı. Covid-19 dolayısıyla birçok maçın ertelendiğini söylemek mümkün! Tofaş; bu problemlerden nasibini alan takımlardan birisiydi. Bursa temsilcisi; ligin geri kalanında çok daha iyi bir performans göstermeyi ve ligi olabilecek en iyi yerde bitirmeyi hedefliyor.

Tofaş; ING Basketbol Süper Ligi’nde olduğu kadar Basketball Champions League’de de mücadele ediyor. Son 16 turunda J Grubu’nda yer alan Tofaş; Darüşşafaka, BAXI Manresa ve Nutribullet Treviso ile aynı grupta yer alıyor. Gruptaki ilk iki maçını da kazanarak lider pozisyonda bulunan Tofaş; bu organizasyonda da gidebileceği en üst noktaya gitmeyi hedefliyor. Şimdi de Tofaş’ın istatistiklerde ön sıralardaki oyuncularına bir göz atalım!

Tomislav Zubcic Performansıyla Fark Yaratıyor

17 Ocak 1990 tarihinde dünyaya gelen Tomislav Zubcic; aynı zamanda Hırvatistan A Milli Basketbol Takımı’nın da formasını giymektedir. 2020 – 2021 sezonundan bu yana Tofaş kadrosunda yer alır. 2.11 boyundaki oyuncu; hem pivot hem de power forvet olarak oynayabilir.

Tomislav Zubcic; Tofaş’ın ING Basketbol Süper Ligi 2021 – 2022 sezonunda en çok sayı atan ismi olmayı başardı. Bu sezon 18 maçta 251 sayı kaydetti. 14 Kasım 2021 tarihinde oynanan Gaziantep Basketbol maçında 24 sayı atarak sezonun kendi adına rekorunu kırdı. Bunun yanı sıra, Tofaş’ın 29 Ocak 2022 tarihinde Petkim Spor ile oynadığı maçta 10 sayı kaydetti.

Sonuç olarak, Tomislav Zubcic; Tofaş’ın hem ING Basketbol Süper Ligi’nde hem de Avrupa’da hedeflerine ulaşması adına gerekli katkıyı yapıyor. Deneyimli oyuncu; bu performansını devam ettirdiği takdirde Tofaş yönetimi kendisiyle 2022 – 2023 sezonunda da devam etmek isteyecektir.

Elgin Rashad Cook Takımı Taşıyan İsimlerden Birisi

Tofaş’ta Tomislav Zubcic dışında öne çıkan farklı isimler de bulunuyor. Onlardan birisi de Elgin Rashad Cook! 15 Ocak 1993 doğumlu ABD’li basketbolcu; 1.96 boyundadır. Kısa forvet pozisyonunda forma giymekle beraber 2021 – 2022 sezonunun başından bu yana Tofaş kadrosunda yer alır.

Elgin Rashad Cook; bu sezon 19 ING Basketbol Süper Ligi maçında 228 sayı kaydetti. Özellikle zor zamanlarda attığı isabetli atışlarla dikkat çekti. Takımın hedeflerine ulaşmasını sağlayacak kilit isimlerden birisi olduğunu söylemek mümkün!

Kasey Shepherd; şutör guard pozisyonunda etkileyici bir performans ortaya koyuyor. 27 yaşındaki oyuncu; bu sezon ligde 226 sayı kaydetti.