TOFAŞ’ın Takvimi Belli Oldu

Bu sezon ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde de FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde de başarılı bir performans sergileyen TOFAŞ Basketbol adına işler iyi gidiyor. Bursa temsilcisi, FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Çeyrek Final aşamasına adını yazdıran tek Türk takımı olmayı başarmıştı. Yeşil Mavili takım bu unvanı koruyabilmek ve kupayı Türkiye’ye getirebilmek adına Tenerife ile karşı karşıya geleceği maçların tarihlerini de öğrendi.

Hadi TOFAŞ

Bu sezon ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde ve FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde başarılı bir performans sergilemeye devam eden TOFAŞ Basketbol’un mücadelesi tam gaz devam ediyor.

Yeşil Mavili takım, her iki alanda da başarılı sonuçlar almaya devam ederken, özellikle FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde gösterilen performans tüm basketbolseverleri heyecanlandırıyor. Diğer tüm temsilcilerimizin elendiği turnuvada Türkiye’yi temsil eden tek takım olan TOFAŞ, Çeyrek Final aşamasında Tenerife ile karşı karşıya gelecek.

Temsilcimizin Son 16 Turu’nda oynadığı son maçta Manresa’ya karşı 5 sayı farktan daha fazla farkla mağlup olması, takımın gruptan 2’inci olarak çıkmasına neden oldu. İşte bu durum nedeniyle kaybedilen avantaj, TOFAŞ’ın Tenerife karşısında oynayacağı ilk maçın İspanya’da oynanması anlamına gelecek.

Ev sahibi avantajının İspanyol temsilcisinde olacağı seride ilk maç 6 Nisan Çarşamba günü Lenovo Tenerife’nin sahasında oynanacak. Bu maçtan galibiyetle ayrılmayı hedefleyen TOFAŞ için ikinci randevu 6 gün sonra Bursa’da olacak.

İki galibiyete ulaşan takımın 6-8 Mayıs 2022 tarihlerinde Bilbao’da gerçekleştirilecek BCL Final Four’una adını yazdıracağı seride eşitlik olması halinde kazanan 19 Nisan Salı günü TSİ 21.30’da Tenerife’de oynanacak son maçta belli olacak.

Erteleme Maçı

Milli Takım arasından dönüşte önce Bursa derbisini kaybedip sonra da Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı maçta da Darüşşafaka’ya mağlup olan TOFAŞ, 16 Mart tarihinden sonra yükselişe geçmeye başladı.

Uni Triveso, Semt77 Yalovaspor galibiyetlerinden sonra Manresa’ya mağlup olan Ahmet Çakı’nın öğrencileri, oynadığı son maçta Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket takımına tam 98 sayı atarak galip gelmeyi başardı.

Öte yandan takımların bazı nedenlerle ertelenen maçları da oynanmaya devam ediyor. ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde Play-Off aşamasına kalmayı hedefleyen TOFAŞ Basketbol adına bu maçlar oldukça kritik olacak.

Takım iyi bir form durumunda ve üst üste maçlar oynamanın verdiği yorgunluktan etkilenmediği takdirde iyi işler çıkartmayı başarabilir. Gaziantep Basketbol karşısında 30 Mart tarihinde oynanacak erteleme maçından sonra kendi sahasında Beşiktaş Icrypex’i ağırlayacak olan Bursa temsilcisi, bu iki maçtan galip ayrılmayı hedefliyor.

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’ne giderken kafasında herhangi bir soru işareti kalmasını istemeyen TOFAŞ için bu bağlamda galibiyetlere ihtiyaç olacak. Her iki alanda da gidilebilecek en ileri noktaya gitmeyi planlayan Bursa temsilcisi adına bu sezon yapılan planlamaların meyvelerini vermeye devam ettiğini söyleyebiliriz.