Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı Dünya Şampiyonası’na Veda Etti

Filenin Efeleri, 2022 FIVB Dünya Şampiyonası’nın son 16 turuna veda etti! Kırmızı Beyazlı oyuncular, son 16 tur kapsamında ABD ile sahada karşı karşıya geldi. Mücadelede 2 – 0 olan skoru 2 – 2’ye yükselten Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı, 3 – 2 skor ile mağlup oldu. Dünya Şampiyonası’na veda eden ekip taraftarların desteği ile teselli buldu. İşte milli takımın mücadelesine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Milli Takım 2024 Paris Olimpiyatlarına Katılacak!

Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı, 2022 FIVB Dünya Şampiyonası’ndaki mücadelesine veda etti. Son olarak ABD deplasmanında rakibi ile karşı karşıya gelen Filenin Efeleri, 1998 senesinin ardından Dünya Şampiyonası’na ilk kez katılmıştı. Kırmızı Beyazlı sporcular, aynı zamanda son 16 turuna kaldıkları için 2024 Olimpiyat Oyunları’nda Paris eleme oyunlarına katılmaya hak kazandı.

Dünya Şampiyonası son 16 turunda ABD ile kozlarını paylaşan Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı, ilk iki turda setlerde aradığını bulamadı. Ardından ivmesini arttıran Filenin Efeleri, 2 – 2 beraberlik yakalamışken son sette maçı vererek mağlup oldular.

Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı ABD’den Mağlubiyetle Döndü

Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı, ABD’de gerçekleşen 2022 FIIVB Dünya Şampiyonası’nın son 16 mücadelesinden 3 – 2 skor ile mağlubiyet ile döndü. Gliwice Stadı’nda gerçekleşen karşılaşmada düdüğü çalan isim Japon hakem Muranaka Shin olurken yardımcı hakem görevini Arjantinli isim Concia Pedro Fabian üstlendi.

Filenin Efeleri deplasman mücadelesinde Faik Samet Güneş, Bedirhan Bülbül, Baturalp Burak Güngör, Burutay Subaşı, Arslan Ekşi ve Adis Lagumdzija (Mirza Lagumdzija, Metin Toy, Volkan Döne, Doğukan Ulu, Berkay Bayraktar) kadrosu ile mücadele etti.

ABD takımında ise Jendryk, Smith, Aaron Russell, Defalco, Anderson ve Christenson (Ensing, Shoji, Muagututia, Averill ve Kyle Russell) yer aldı.

İlk iki sette ABD 25 – 21, 25 – 17 üstünlük alırken milli takım 22 – 25, 19 – 25 ile beraberlik yakaladı. Son set ise 15 – 12 rakip takımın üstünlüğü ile sona erdi.