tofaş

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan Koronavirüs Önlemi Bildirisi

Türkiye Basketbol Federasyonu dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına yönelik almış oldukları tedbir kararını bildirdi. Başkanlığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu toplantıda, yeni tip koronavirüse yönelik alınan kararlar açıklandı. Türkiye’de görülen vakanın ardından tüm sporcuların, antrenörlerin, yetkili isimlerin ve taraftarların da sağlık ve güvenliğini korumak amacıyla, TBF kapsamında düzenlenmekte olan tüm müsabakalar, 13 Mart gününden itibaren, Nisan ayının sonuna kadar seyirci olmadan oynanacak.

Herkesin Sağlığı İçin Seyircisiz Maçlar Dönemi

Dünya Sağlık Örgütü tarafından salgın hastalık olarak ilan edilen koronavirüs, tüm dünyada etkisini göstermeye devam ediyor. Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayı itibariyle görülen yeni tip koronavirüs, binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olurken, Türkiye’de de ilk vakanın tespit edilmesinin ardından büyük bir endişe ortamı meydana geldi.

Salgını önlemek amacıyla ise Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organizesi sağlanan tüm müsabakaların, 13 Mart gününden Nisan ayının sonuna kadar seyirci olmadan izlenmesine karar verildi.

Alınan kararda sporcuların, antrenörlerin, yetkililerin ve taraftarların sağlık ve güvenliğinin korunması amaçlandı. Bu sebeple de müsabakaların seyirci olmadan gerçekleşmesine karar verildi.