Türkiye’de Tüm Spor Müsabakalarının Ertelenmesine Karar Verildi

Türkiye’de de vaka sayısı gün geçtikçe artan koronavirüs salgınına yönelik alınan basketbola ilişkin ikinci önlem kararları bildirildi. Konuya ilişkin gereken açıklama Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan geldi. Konuya ilişkin açıklama, TOFAŞ Spor Kulübü’nün resmi internet sitesi üzerinden paylaşıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasaoğlu, koronavirüse ilişkin alınan ikinci tedbir kararlarını bugün açıkladı. Kararların alınması sürecinde gerçekleşen toplantıya Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ,Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil katıldı.

Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Paylaşıldı

Ankara’da düzenlenen toplantı 3.5 saate yakın bir süreç boyunca devam etti. Alınan karara göre yeni tip koronavirüs salgınının önlenmesi adına, sporcu, antrenör ve yetkililerin sağlıklarının korunması adına Türkiye’de gerçekleşecek tüm spor müsabakaları ertelendi.

TOFAŞ Spor Kulübü’nin resmi internet sitesinde yayınlanan haberde, ilk vakanın ardından 12 Mart 2020 günü alınan tedbir sebebiyle, seyircisiz oynanan ING Basketbol Süper Ligi’nin de bir süre askıya alındığı bildirildi. Ligin ne zaman devam edeceği ise, sonraki süreçte açıklanacak bilgiler arasında yer alıyor.