Yardımcı Antrenör Yalçın Küçüközkandan Açıklama

  Yardımcı Antrenör Yalçın Küçüközkandan Açıklama TOFAŞ Basketbol Takımı Yardımcı Antrenör Yalçın Küçüközkan Tofaş için açıklamada bulundu. 7Days EuroCup TOP16 turu 2. haftasında deplasmanda MoraBanc Andorra ile maç yapan Tofaş basketbol takımı için yüreklerini sahaya yansıtarak maç yaptılar onlar ile gurur duyuyorum dedi. 

Andorra’yı 69-63 yenerek H Grubu’nda haftayı lider tamamlayan TOFAŞ basketbol takımı oldukça iyi haberler getirerek Andorra’yı yenerek lider oldu. 

Baş antrenör Orhun Ene’nin rahatsızlanma 

Baş antrenör Orhun Ene’nin rahatsızlanması ve gribal enfeksiyona yakalanmasından dolayı görevinden kısa sürelik izin aldığı zaman içerisinde MoraBanc Andorra maçı için baş antrenör eksikliği oldu. Bu durumda yardımcı antrenör olan Yalçın Küçüközkan MoraBanc Andorra maçında baş antrenör olarak takıma yardımcı oldu. Ve takımın başarı ile ülkesine dönmesini sağladı. Yardımcı Antrenör Yalçın Küçüközkan sözlerine şöyle devam etti Küçüközkan, önemli eksikler yaşadık ve birkaç olumsuzlukla karşılaştık buna rağmen iyi bir oyun sergilediklerini belirtti. 

 “Açıkçası maçı kazanmayı beklemiyordum diyen Yardımcı Antrenör Yalçın Küçüközkan.  Maç hakkında Farklı düşünüyordum ama çok mutluyum kazandığımız için sözlerini kullandı. Bütün oyuncularıma yüreklerini sahaya yansıtarak bunu başardıkları için teşekkür ediyorum. Şanslıydık, ama iyi de oynadık. Oyuncularım herkesten fazla maçı kazanmayı istedi ve bu yüzden de galibiyeti aldık” dedi. Tofaş basketbol takımına çok güvendiğini ve başarılarının devamının geleceğini belirten Yardımcı Antrenör Yalçın Küçüközkan sahaya yansıttıkları başarının kalpten geldiğini vurguladı. 

BERKAN DURMAZDAN AÇIKLAMA  

Andorra SAHASINDA 17 sayı-7 ribaund-3 asist ilemaçıı çok iyi yere taşıyan ve maçın seyrinin değişmesinde önemli rolü olan Berkan Durmaz da maçın ardından şu sözleri söyledi;  

“ilk  40 dakika boyunca oldukça akıllı bir yol izleyerek oynadık. Sakat ve hasta oyuncularımız vardı ve bu durumda oynayamadılar ama bu bizim için önemli değildi. Sahaya yüreğimizi koyduk. Oyun planına sadık kaldık, özellikle de savunmada. Ribaundları topladık ve onların şutör bir takım olduğunu biliyorduk. Bu yüzden ribaundlar önemliydi. Bu galibiyeti hasta ve sakat olan oyuncularımıza ve hasta olan Baş Antrenörümüz Orhun Ene’ye armağan ediyoruz. Eurocup’ta deplasman maçları her zaman zordur. Bu yüzden bizim için çok önemli bir galibiyetti. Şimdi iç sahadaki maçlarımızı kazanmamız gerekiyor. Bu bizim için çok önemli. Şuan çok mutluyuz ama bunun üstüne koyup devam etmeliyiz.”sözlerini kullandı. 

Diğer basketbol haberleri ve makleleri için tıklayın.

Yardımcı Antrenör