Anadolu Efes ile Tofaş Karşı Karşıya Geldi

ING Basketbol Süper Ligi 21. Hafta mücadelelerinde Anadolu Efes kendi evinde Tofaş’ı ağırladı. Anadolu Efes bu sezon Fenerbahçe Beko ve Darüşşafaka ile liderlik adına önemli bir yarış veriyorlar.  Tofaş ise bu sezon liderin çok gerisinde yer almasa da play off potasında yer almak için önemli bir mücadele veriyor. Koç Ergin Ataman’ın öğrencileri 84 – 77 skor ile Tofaş karışında galip geldi.

Anadolu Efes – Tofaş Karşılaşmasına Takımlarda Başlayan İlk 5’ler

Anadolu EfesTofaş
Vasilije MicicElgin Cook
Adrien MoermanKasey Shepherd
Tibor PleissJeremy Simmons
Krunoslav SimonBerk Uğurlu
Buğrahan TuncerTomislav Zubcic
Koç: Ergin AtamanKoç: Ahmet Çakı

Anadolu Efes – Tofaş Karşılaşması İstatistikleri

İlk çeyrekte Anadolu Efes 13 kez iç atış denemesinde bulunurken 10 kez isabet buldu ve %76,9 isabet oranı yakaladı. Konuk ekip 13 kez iç atışta bulunurken 3 kez isabet yakaladı ve %23,1 isabet buldu. 5 kez üçlük girişiminde bulunan Anadolu Efes 3 kez başarı yakaladı ve %60 isabet yüzdesi ile çeyreği tamamladı. 5 kez üçlük denemsinde bulunan Tofaş 3 kez isabet buldu ve %60 isabet oldu. İlk çeyrekte 18 atış girişiminde Anadolu Efes 13 isabet yakalarken Tofaş ise 18 denemede 6 isabet buldu. Anadolu Efes 10 kez defansif ve 2 kez ofansif ribaunt ile toplamda 12 ribaunt ile ilk çeyreği tamamladı. Tofaş 3 kez defansif ve 2 kez de ofansif ribaunt ile toplamda 5 ribaunt ile çeyreği tamamladı.

İkinci çeyrekte Anadolu Efes 5 kez iç atış denesinde falan 3 kez isabet yakaladı ve %60 isabet yüzdesiyle oynadı.  Anadolu Efes üçlük denemelerinde 9 kez 2 kez isabet yakaladı. Tofaş ikinci çeyrekte 4 üçlük denemesinde buldu ve hiç isabet yakalayamadı. İç atışlarda ise 10 denemede 7 isabet yakaladı ve %70 isabet yüzdesi yakaladı. Anadolu Efes 1 ofansif 5 defansif ribaunt 6 toplam ribaunt aldı. Tofaş ise 3 kez ofansif 7 kez de defansif ribaunt ile toplamda 10 ribaunt aldı.

Üçüncü çeyrekte 4 kez iç atış denemesinde bulunan Anadolu Efes 4’ünde de isabet buldu. Ergin Ataman’ın öğrencileri 11 kez üçlük denemesinde bulunda 4 kez isabet yakaladı ve %36,4 isabet oranı yakaladı. Tofaş ise bu çeyrekte 12 iç alan denemesinde 6 kez isabet buldu ve %50 isabet buldu. Tofaş 3 tane üçlük denemesinde 2 kez isabet yakaladı ve %66,7 isabet ile çeyreği tamamladı.

Dördüncü çeyrekte Anadolu efes 10 kez iki sayılık atış denerken 2 isabet yakaladı ve %20 isabet oranı yakaladı. Anadolu Efes üçlük 8 kez denemede 4 isabet yakaladı %50 isabet oranı yakaladı. Tofaş ise 17 iki sayılık denemesinde 6 kez isabet buldu ve %35,3 oran yakaladı. Tofaş 3 kez üçlük denemesinde bulundu ve 2 isabet yakaladı.